Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Özge Çemberci: Możemy wygrywać wszystko i każdego pokonać

Özge Çemberci: Możemy wygrywać wszystko i każdego pokonać

fot. Łukasz Krzywański

Ekipa z Dąbrowy Górniczej niewątpliwie nie może być zadowolona z wyników osiągniętych póki co w 2014 roku. - Jesteśmy bardzo groźnym zespołem, ale musimy grać na naszym normalnym poziomie - przyznała rozgrywająca zespołu, Özge Çemberci.

Domyślam się, że ciężko cokolwiek powiedzieć po takim spotkaniu. Jak możesz jednak skomentować wasz pojedynek z Impelem Wrocław?

Özge Çemberci:Zagrałyśmy bardzo słabo w tym spotkaniu. W drugim secie pokazałyśmy świetną postawę. Gdybyśmy lepiej wystartowały w tym pojedynku, być może udałoby się nam wygrać. Popełniałyśmy jednak za dużo błędów własnych. Niestety nie udało nam się zdobyć punktu w tym meczu.

Czego zatem zabrakło wam do tego, żeby wywalczyć wspomniane punkty?Czasami gramy rewelacyjnie jako zespół, ale są momenty, kiedy nikt nie gra na swoim normalnym poziomie. Bardzo chcemy zwyciężać. Zarówno ja, jak i moje koleżanki z zespołu robimy wszystko, co w naszej mocy, ale niejednokrotnie nie przynosi to oczekiwanego rezultatu.

A może to Impel Wrocław zagrał dziś bardzo dobry mecz i postawił wysoko poprzeczkę?

Nie uważam, żeby Impel Wrocław zagrał dziś bardzo dobrze, to raczej my zagrałyśmy bardzo źle. W naszym pierwszym pojedynku Impel Wrocław grał dobrze, ale my też prezentowałyśmy się zdecydowanie lepiej, dzięki czemu rozegrałyśmy niezwykle wyrównane spotkanie, które zakończyło się po pięciu setach.

Wasz zespół w jednym tygodniu potrafi pokonać mistrzynie Polski, by w następnej kolejce niespodziewanie przegrać w swojej hali z ekipą z Bielska-Białej, w tym ostatniego seta do 7. W czym tkwi wasz problem?

Cóż mogę powiedzieć… Czasami potrafimy zagrać bardzo dobre spotkanie, które kończymy zwycięstwem. Mamy potencjał, żeby grać na wysokim poziomie. Wszystkie nasze zawodniczki na każdej pozycji stać na to. Potrafimy grać świetnie zespołowo. Problemem jest jednak fakt, że w naszej grze pojawiają się przestoje. Jesteśmy ekipą, która musi stawiać na zespołowość i to może być naszym kluczem do sukcesu. Jeśli chcemy wygrywać z najlepszymi, wszystkie zawodniczki muszą grać na najwyższym poziomie.

A może w drużynie z Dąbrowy Górniczej brak jest zdecydowanej liderki?

Dzisiaj rzeczywiście zabrakło nam być może takiej wyróżniającej się postaci. To zdecydowanie nie był nasz dzień. W szeregach naszych rywalek wyraźnie wyróżniała się Maren Brinker, która pokazała się z dobrej strony.

Wspomniałaś o tym, że macie potencjał, żeby grać na wysokim poziomie. Możemy zatem spodziewać się, że jeszcze namieszacie w tym roku w lidze?

Możemy wygrywać wszystko i każdego pokonać, ale musimy grać dobrze. Jesteśmy bardzo groźnym zespołem, ale musimy grać na naszym normalnym poziomie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved