Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Heike Beier: Damy z siebie wszystko

Heike Beier: Damy z siebie wszystko

fot. Piotr Woźniak

- Ani przez moment nie możemy odpuścić. Jesteśmy dobrze przygotowane i damy w tym spotkaniu z siebie wszystko - mówi przed rewanżowym meczem BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała z Chimikiem Jużnyj w Pucharze CEV przyjmująca bielszczanek, Heike Beier.

Wygrana z Muszynianką to dobry prognostyk przed meczem z Chimikiem Jużnyj?

Heike Beier:Mam taką nadzieję, ale należy wciąć pod uwagę, że każdy mecz jest inny. Nie ulega wątpliwości, że ostatnie zwycięstwo z Muszynianką przed rewanżem z Chimikiem doda nam pewności siebie. Z drugiej strony jeżeli chcemy wygrywać, to do każdego spotkania musimy podchodzić pewne siebie, maksymalnie skoncentrowane i perfekcyjnie przygotowane.

Jesteście w stanie odwrócić losy rywalizacji w Pucharze CEV?Musimy wygrać 3:0 lub 3:1, a następnie wyjść zwycięsko w „złotym secie”. To będzie bardzo trudne zadanie, ale przecież w podobnej sytuacji byłyśmy w I rundzie Pucharu CEV. Wówczas również przegrywałyśmy z Francuzkami 0:3, a mimo to udało nam się przejść dalej.

Mam przyjemność grać z tą drużyną (BKS-em – przyp. red.), którą tworzą fantastyczne dziewczyny i wiem, że każda z nas zrobi wszystko, aby w europejskich pucharach zajść jak najdalej.

Jak zagrać z Ukrainkami, żeby awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV?

Ani przez moment nie możemy odpuścić, od początku do końca nasz zespół musi być skoncentrowany. Musimy też być agresywne, pokazując, że potrafimy bawić się siatkówką. Bardzo ważna w tym spotkaniu będzie również taktyka.

W pierwszym meczu Ukrainki czymś was zaskoczyły?

Na tym etapie rozgrywek Pucharu CEV nie ma przypadkowych zespołów, a Chimik Jużnyj jest bardzo mocną drużyną.

W ostatnim czasie sporo gracie. Czy BKS Aluprof zdoła się zregenerować przed meczem pucharowym?

W chwili obecnej staramy się przed tym meczem nabrać sił. Trenerzy dali nam trochę wolnego, a w tym czasie Ela (Handzlik – przyp. red.), nasza fizjoterapeutka poświęca nam bardzo wiele czasu, ciężko pracując, abyśmy zregenerowały się przed meczem z Chimikiem. W okresie przygotowawczym odnowa biologiczna odgrywa bardzo ważną rolę, decydując często o wygranej. My do rewanżu z Ukrainkami jesteśmy dobrze przygotowane i damy w tym spotkaniu z siebie wszystko.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved