Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Felipe Fonteles najlepszym siatkarzem zagranicznym w Plebiscycie

Felipe Fonteles najlepszym siatkarzem zagranicznym w Plebiscycie

fot. Cezary Makarewicz

Czas na rozstrzygnięcie najbardziej wyrównanej i zaciętej konkurencji w tej edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki. Najlepszym siatkarzem zagranicznym grającym w Polsce w 2013 roku czytelnicy wybrali Felipe Fontelesa, który zdobył niecałe 24% głosów.

NAJLEPSZY SIATKARZ ZAGRANICZNY GRAJĄCY W POLSCE W 2013 ROKU

1. Felipe Fonteles – 23,68% głosów
Niekwestionowany hit transferowy ubiegłego sezonu. Jak ważnym trybem w kędzierzyńskiej machinie był Brazylijczyk, pokazuje chociażby aktualny sezon ligowy. Kiedy inni zawodzili, on trzymał swój poziom. Wódz zespołu nie tylko w kontekście umiejętności typowo sportowych, swoją charyzmą potrafił poprowadzić drużynę do triumfów. Jeden z nielicznych zawodników mogących wygrać mecz niemal w pojedynkę.

2. Aleksandar Atanasijević – 17,42% głosów
Młody, przyszłościowy zawodnik. Po sezonie spędzonym w roli statysty Mariusza Wlazłego wywalczył miejsce w wyjściowym składzie Skry Bełchatów. Doskonale odnalazł się w zespole złożonym z gwiazd siatkarskich parkietów. Pewien punkt reprezentacji Serbii, co potwierdził swoją grą podczas tegorocznych mistrzostw Europy. W mistrzostwach Starego Kontynentu nie tylko znacznie przyczynił się do wywalczenia przez swoją reprezentację brązowego medalu, zyskał też wyróżnienie indywidualne – tytuł najlepiej punktującego zawodnika turnieju.3. Stephane Antiga – 16,21% głosów
Przez wielu skazywany na sportową emeryturę pokazał, że ma jeszcze sporo do powiedzenia na siatkarskich parkietach. Wspierając młodych doświadczeniem, wyrósł do roli lidera Delecty Bydgoszcz, bez niego trudno byłoby wywalczyć bydgoszczanom miejsce w czołowej czwórce sezonu ligowego 2012/2013. W każdym zespole, którego jest częścią, mocno akcentuje swoją obecność. Jego doświadczenie i umiejętności pozaboiskowe nie umknęły uwadze włodarzom PZPS-u i jeszcze jako aktywny zawodnik został powołany na nowego trenera reprezentacji Polski.

Pozostałe miejsca zajęli:

4. Olieg Achrem    - 15,24% głosów
5. Nicolas Uriarte  - 9,33% głosów
6. Michał Łasko    - 9,05% głosów
7. Michał Masny    - 3,93% głosów
8. Jochen Schoeps   - 2,91% głosów
9. Nikołaj Penczew  - 1,63% głosów
10. Peter Veres    - 0,60% głosów

Zobacz również:
Wyniki VIII Plebiscytu Strefy Siatkówki

W poprzednich edycjach w tej kategorii triumfowali:
2008 – Stephane Antiga
2009 – Stephane Antiga
2010 – Olieg Achrem
2011 – Michał Łasko
2012 – Georg Grozer
2013 – Felipe Fonteles

 

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved