Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarze CBL Polonii Londyn wrócili na angielskie parkiety

Siatkarze CBL Polonii Londyn wrócili na angielskie parkiety

fot. Tomasz Tadrała

Z nowym trenerem, ale ze starymi planami obrony mistrzostwa Anglii do gry w drugiej połowie sezonu powrócili siatkarze CBL Polonii Londyn. Drużyna zakończyła serię jesienną na trzecim miejscu w tabeli, gwarantującym udział w ćwierćfinałach play-off.

– Naszym celem na tę część sezonu jest walka o drugie miejsce w sezonie zasadniczym, premiowanym grą w półfinałach ligi w roli gospodarza. Dodatkowo bardzo cieszę się, że nasz klub rozwija się na każdym polu – między innymi dlatego powołaliśmy nową funkcję dyrektora sportowego klubu, którą objął nasz wieloletni trener, Krzysztof Hykiel – powiedział Bartłomiej Łuszcz, wiceprezes klubu. Trener Hykiel, który wciąż będzie aktywny przy prowadzeniu drużyny ligi Super8, dodatkowo będzie odpowiedzialny za szkolenie w innych zespołach klubu, a także obejmie kontrolę nad współpracą pomiędzy Polonią a londyńskim Uniwersytetem Brunel. Kolejnym z jego zadań będzie też powołanie do życia Akademii Siatkarskiej, która już niedługo będzie szkolić przyszłych następców mistrzów Anglii. Trenera, który zdobył z Polonią mistrzostwo Anglii na ławce zastąpił dotychczasowy asystent Hykiela i wieloletni zawodnik Polonii, Patrik Selep.

– Dynamiczny rozwój klubu to świetna wiadomość – cieszy nas coraz większe zainteresowanie siatkówką w Anglii. Co ważne, nie jest to zainteresowanie tylko wśród naszych rodaków, ale wśród kibiców z całego świata. Jednym z magnesów przyciągających ludzi jest na pewno atmosfera kreowana przez nasz klub kibica – każdy chce zobaczyć klimat widziany na siatkówce w Londynie dotychczas tylko w trakcie igrzysk olimpijskich – kontynuuje Łuszcz. Ta popularność nie pozostała niezauważona przez odpowiedzialną za promocję polskiej turystyki – Polską Organizację Turystyczną, której władze zdecydowały się wesprzeć Polonię Londyn i tym samym umieścić logo „Polska” na koszulkach mistrzów Anglii. – Nadchodzące siatkarskie mistrzostwa świata przyciągną na pewno wielu kibiców do Polski – promowanie tej imprezy i turystki do Polski za pomocą Polonii na pewno przyniesie efekty – ta drużyna jest unikalna w skali światowej i na pewno ma przed sobą wielką przyszłość – powiedział Bogdan Becla z londyńskiego oddziału POT.

Pierwszym rywalem CBL Polonii w 2014 roku była drużyna Coventry&Warwick Riga. Zgromadzeni w hali Osterley kibice oczekiwali dobrego występu londyńczyków na początek roku, a także byli ciekawi debiutu Selepa w roli trenera. Pierwszy set pokazał, że nie ma powodów do obaw – zawodnicy Polonii, grali pewnie – kilka błędów, które popełnili, było spowodowanych pewnie bardziej przerwą świąteczną niż brakiem w wyszkoleniu. Pierwszy i drugi set zakończył się zwycięstwem drużyny z Ealingu.W trzeciej odsłonie przyjezdni postanowili pokazać, że nie są chłopcami do bicia i podkręcili nieco tempo spotkania. Słaby początek, uśpionej jakby dwusetowym prowadzeniem Polonii, zdecydował o losach trzeciego seta – Coventry było górą. Teraz uwaga zwróciła się w stronę młodego szkoleniowca londyńczyków – to pierwszy raz kiedy Selep jest pierwszym trenerem drużyny – od jego spokoju i doświadczenia zależały losy całego spotkania, bo przecież w siatkówce przy prowadzeniu 2:0 „kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3”. W czwartym secie po stronie Polonii na boisku pojawiło się kilku nowych zawodników i jakże odmieniło to grę drużyny. Walka o każdą piłkę, solidne bloki i pewne ataki nie pozostawiały złudzeń – Polonia tego meczu nie przegra. Set zakończył się przy piętnastu punktach przyjezdnych – początek roku i debiut trenera udany.

CBL Polonia London – Coventry&Warwick Riga 3:1
(25:18, 27:25, 18:25, 25:15)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved