Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Brazylii dla Molico Nestle Osasco

Puchar Brazylii dla Molico Nestle Osasco

fot. archiwum

Po raz trzeci w historii brazylijskiej siatkówki rozegrane zostały zawody o Puchar Brazylii. Najlepsze w rozgrywkach okazały się aktualne liderki ligi brazylijskiej i obrończynie tytułu, siatkarki Molico Nestle Osasco.

Gospodarzem rozgrywek była Maringa, miasto położone w południowej części Brazylii. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, które przez trzy dni walczyły o cenne trofeum. Siatkarki ze stanu São Paulo broniły tytułu, który wywalczyły w 2008 roku. W finale naszpikowany gwiazdami zespół faworytek zmierzył się z drużyną Sesi SP, w której składzie występują takie zawodniczki, jak: Fabiana Claudinho czy Dani Lins.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Dopiero przy stanie 19:19 atak Adenizy i blok Thaisy Menezes przesądziły o prowadzeniu zawodniczek z Osasco. W drugiej odsłonie liderki ligi brazylijskiej szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę (14:8), której nie oddały już do końca partii. Siatkarki z São Paulo wiedziały, że trzeci set to ich ostatnia szansa na powrót do tego meczu. Po wielu emocjach w ostatnich piłkach tej partii udało im się przedłużyć to spotkanie (24:22). Trzeci set okazał się być decydującym o zdobyciu tytułu, a duży udział w takim rozwoju sytuacji miała Gabi, która zakończyła cały mecz (21:17). Tym samym siatkarki Nestle Osasco mogły cieszyć się z wywalczonego Pucharu Brazylii.

To dla nas wielkie osiągnięcie. To trudny turniej, ponieważ gra się w nim trzy dni z rzędu, a pomiędzy meczami półfinałowymi a finałem jest mniej niż 24 godziny przerwy. Mecz był bardzo wymagający. Cieszę się, że udało nam się obronić tytuł i zakwalifikować do klubowych mistrzostw Ameryki Południowej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Osasco będzie organizować mistrzostwa, ale cieszymy się jeszcze bardziej dlatego, że zyskaliśmy miano reprezentowania Brazylii – mówił trener Luizomar de Moura.Duży wkład w wygraną miała libero zwycięskiego zespołu, Camila Brait. – Na początku dwóch pierwszych setów wszystko szło po naszej myśli, narzucałyśmy własne tempo gry. Później rywalki rozgrywały wiele akcji blok-aut. W trzeciej odsłonie Fabiana i Ivna były bardzo skuteczne w swoich atakach i trudno było nam je powstrzymać. Do czwartego seta przystąpiłyśmy bardziej zmotywowane, grałyśmy lepiej zagrywką. To pozwoliło nam także zagrać skuteczniej w obronie i wygrać całe spotkanie – komentowała po meczu reprezentantka Brazylii.

Środkowa Molico Nestle, Adenizia, także chwaliła postawę swoich koleżanek. – Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz, bo mierzyłyśmy się już z tym zespołem w finale mistrzostw kraju. Byłyśmy bardzo skoncentrowane. Drużyna zasługuje na pochwałę za to, co zaprezentowała na boisku. Gabi bardzo dobrze wprowadziła się na plac gry i bardzo nam pomogła. To tylko potwierdza, że każda z 12 zawodniczek jest nam potrzebna.

Młoda siatkarka zastąpiła na boisku Sanję Malagurski w trudnym dla zespołu momencie spotkania. – Weszłam na boisko, kiedy zaszła taka potrzeba, ponieważ byłyśmy powstrzymywane przez blok, miałyśmy trudności z kończeniem ataków. Wiedziałam, że muszę coś zmienić w sposobie gry, dlatego zdecydowałam się na techniczne ataki lub zbicia piłki po przekątnej. Ta strategia okazała się bardzo efektywna. Bardzo się cieszę ze zdobycia tego tytułu – powiedziała jedna ze zdobywczyń tytułu, Gabi.

źródło: inf. własna, nestle.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved