Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga włoska K: Cenna wygrana Mai Tokarskiej

Liga włoska K: Cenna wygrana Mai Tokarskiej

fot. Mariusz Federowicz

W miniony weekend zarówno Joanna Wołosz, jak i Maja Tokarska znalazły się w wyjściowych szóstkach swoich zespołów. Niestety tylko druga z nich mogła się cieszyć z cennej wygranej. Drużyna Wołosz natomiast musiała uznać wyższość rywalek.

Joanna Wołosz tego weekendu nie będzie mogła zaliczyć do udanych. Co prawda Polka ponownie rozegrała całe spotkanie, jednak jej Undendo Yamamay Busto Arsizio przegrało w meczu 11. kolejki. Po niespodziewanej wygranej w poprzedniej kolejce z liderem rozgrywek, tym razem ekipa Polki musiała uznać wyższość sąsiada z ligowej tabeli, Imoco Volley Conegliano. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a na cały mecz wpływ miał z pewnością obrót wydarzeń w pierwszej partii, w której niemal cały czas trwała walka punkt za punkt. Dopiero w końcówce zawodniczki Conegliano zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 26:24.

O drugiej partii Wołosz i koleżanki z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Atakujące Busto Arsizio w tej odsłonie nie potrafiły zakończyć ataków (zaledwie 17% z nich zamieniły na punkt). Wystarczy powiedzieć, że od drugiej przerwy technicznej przy stanie 9:16, do końca meczu zdołały zdobyć zaledwie dwa punkty.

W trzeciej odsłonie drużyna Wołosz powróciła do gry i niemal przez cała partię prowadziła wyrównaną walkę. Trzeba jednak przyznać, że obydwie ekipy popełniały sporo błędów (po 7 w tej odsłonie). Końcówka należała jednak do zawodniczek Conegliano, które dzięki lepszej skuteczności w ataku wygrały 25:22 i w całym meczu 3:0.Polska rozgrywająca ponownie znalazła się w wyjściowej szóstce i rozegrała cały mecz. Joanna Wołosz zapisała na swoim koncie 4 punkty – dwa po ataku oraz po jednym zdobytym zagrywką i blokiem.

Imoco Volley Conegliano – Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:0
(26:24, 25:11, 25:22)

Niezwykle cenne zwycięstwo odniosła drużyna Mai Tokarskiej, Igor Gorgonzola Novara. W meczu 11. kolejki ich przeciwniczkami były zawodniczki Pomì Casalmaggiore – bezpośredniego sąsiada z ligowej tabeli. Porażka w tym meczu sprawiłaby, że drużyna Polki zaczęłaby odstawać od „grupy pościgowej" za pierwszą czwórką i, myśląc o grze w play-off, z coraz większą uwagą musiałaby liczyć każdy punkt.

Na szczęście dla Tokarskiej i koleżanek spotkanie od początku przebiegało pod ich dyktando. Pierwsze dwie partie były niezwykle wyrównane. O ile w secie premierowym walka trwała aż do ostatniej piłki, o tyle w drugiej partii Novara zdołała na chwilę odskoczyć rywalkom (21:16). Te jednak zaczęły odrabiać straty, ale nie wytrzymały w końcówce, przegrywając 21:25. Wyraźnie odbiło się to na wyniku kolejnej partii, która od początku należała do drużyny Tokarskiej. Novara pewnie kontrolowała wydarzenia na boisku, zwyciężając 25:13.

Ekipa Novary przeważała w każdym elemencie, a najbardziej widoczne było to w bloku. Spora w tym zasługa Mai Tokarskiej, która zatrzymała ataki rywalek aż pięciokrotnie (przy 12 blokach całej drużyny). Rywalkom sztuka ta udała sie tylko 5 razy. Tokarska, która rozegrała całe spotkanie, zapisała na swoim koncie 11 punktów. Polka atakowała 6 razy, przy 60% skuteczności w tym elemencie.

Igor Gorgonzola Novara – Pomì Casalmaggiore 3:0
(25:23, 25:21, 25:13)

Zobacz również:
Wyniki 11. kolejki oraz tabela ligi włoskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved