Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Plusliga: Mistrzowie Polski lepsi w hicie kolejki

Plusliga: Mistrzowie Polski lepsi w hicie kolejki

Zakończyła się wspaniała seria ośmiu wygranych ligowych spotkań przez siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Podopieczni Miguela Falaski musieli uznać wyższość znakomicie dysponowanej Asseco Resovii Rzeszów, dla której jest to dobry prognostyk przed Knack Roeselare.

Siatkarze rozpoczęli rywalizację na Podpromiu od festiwalu zepsutych zagrywek. Mimo to gra stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Dopiero skuteczne zagrania Paula Lotmana i Johena Schoepsa doprowadziły do dwupunktowej przewagi gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry kolejne oczko powędrowało na konto przyjezdnych dzięki dobrej postawie Karola Kłosa. Kolejne błędy bełchatowian i atomowe zagrania niemieckiego atakującego sprawiły, że rzeszowianie coraz bardziej zwiększali swoją przewagę nad rywalami. Mimo dwóch kapitalnych zagrywek Mariusza Wlazłego, to podopieczni Andrzeja Kowala mogli cieszyć się z czterech oczek zapasu na drugiej przerwie technicznej. Powrót pod siatkę okazał się być szczęśliwy dla miejscowych. Świetnie pracujący blok skutecznie powstrzymywał bełchatowian przed zakończeniem akcji. Dopiero as serwisowy Jędrzeja Maćkowiaka i błąd Lotmana pozwoliły podopiecznym Miguela Falaski zbliżyć się do przeciwników (17:18). Rzeszowianie jednak nie pozwolili przyjezdnym doprowadzić do remisu. Zepsute zagrywki zawodników Skry w połączeniu ze świetną postawą Schoepsa i Achrema doprowadziły do pierwszej piłki setowej przy wyniku 24:19. Rzeszowianie nie od razu mogli cieszyć się ze zwycięstwa, bowiem Łukasz Perłowski posłał piłkę z zagrywki w siatkę. Dopiero efektywne zagranie Oliega Achrema dało gospodarzom ostatni punkt.

Początek drugiej partii zdecydowanie należał do podopiecznych Andrzeja Kowala. Kolejne oczka na konto swojej drużyny dopisywali Achrem, Schoeps, Nowakowski i Lotman. Dzięki temu na pierwszej przerwie technicznej rzeszowianie prowadzili już pięcioma punktami. Zawodnicy Skry przeplatali natomiast zepsute akcje z efektywnymi atakami. Dobrą zagrywką popisał się Andrzej Wrona, zdobywając punkt wprost z pola serwisowego. Mimo starań Samuela Tui i Mariusza Wlazłego rzeszowianie wciąż kontrolowali grę. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:9. Do końca partii kibice byli świadkami popisów Schoepsa na zmianę z Achremem, a także kolejnych nieporozumień w ekipie przyjezdnych. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:15 na korzyść podopiecznych trenera Kowala.

W trzeciej odsłonie zmotywowani siatkarze z Bełchatowa starali się nie pozwolić rzeszowianom na objęcie znacznego prowadzenia. Skuteczne bloki obu drużyn oraz dobre zagrania zarówno Wlazłego, jak i Schoepsa zaowocowały trzema oczkami przewagi gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry przyjezdni starali się odrobić straty. Mimo prób Facundo Conte rzeszowianie skutecznie blokowali każde zagranie rywali. Druga przerwa techniczna to także trzy oczka zapasu podopiecznych Andrzeja Kowala po dobrym ataku amerykańskiego przyjmującego. Po powrocie pod siatkę kibice obserwowali naprzemiennie dobre akcje Kłosa i Schoepsa. Dopiero zepsuta zagrywka Wlazłego sprawiła, że miejscowi ponownie odskoczyli rywalom. Piłka meczowa pojawiła się przy ich czteropunktowym prowadzeniu. Skuteczny blok bełchatowskiej drużyny w połączeniu z atakami Wlazłego sprawił, że gospodarzom nie od razu udało się zakończyć spotkanie. Dopiero autowe zagranie Conte dało zwycięstwo rzeszowianom.

MVP: Jochen Schoeps

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3:0
(25:20, 25:15, 25:23)