Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Martin Vlk: Kluczem do poprawy była rozmowa

Martin Vlk: Kluczem do poprawy była rozmowa

fot. Izabela Kornas

Po kilku porażkach z rzędu można było mówić o poważnym kryzysie w zespole BBTS-u Bielsko-Biała. - Musieliśmy spędzić sporo czasu na rozmowie - przyznał po meczu z Jastrzębskim Węglem przyjmujący bielszczan, Martin Vlk.

Po środowej przegranej bielszczan z Transferem Bydgoszcz było widać, że drużyna jest w rozsypce i żaden z zawodników nie potrafi dać pozostałym impulsu do walki. W spotkaniu z Jastrzębskim Węglem podopieczni Janusza Bułkowskiego pokazali się jednak jako zupełnie inny zespół – nagle okazało się, że potrafią gromadzić wiele punktów asami serwisowymi i że poszczególni siatkarze mogą się bić o miano najskuteczniejszych na boisku. – Zmiana, która w nas zaszła, wynikała przede wszystkim z tego, że przed spotkaniem bardzo dużo rozmawialiśmy. Było to kluczem do ponownego scalenia zespołu i odzyskania wiary we własne możliwości. Oczywiście pomogły także treningi i dogadanie ustawień przy konkretnych pozycjach. Jest dużo lepiej – wyjaśnił Vlk.

Pytany o to, jak to jest możliwe, że w tak krótkim czasie udało się BBTS-owi zmienić aż tyle, jeśli chodzi o sportową postawę, przyjmujący drużyny ze stolicy Podbeskidzia odpowiedział, że odpowiada za to psychika. – Wszystko zawsze siedzi w głowie – trzeba tylko umieć po to sięgnąć – zaznaczył Słowak.

Według zawodnika na „zwycięską przegraną”, która przyniosła bielszczanom punkt do ligowej tabeli, złożyła się przede wszystkim zespołowa gra. – Wszyscy graliśmy dobrze, a jeżeli gra się klei, to jej obraz wygląda inaczej. Trudno jest wymienić jakiś szczególny element siatkarskiego rzemiosła, który zadecydował o wyniku, bo każdy po prostu grał na miarę swoich dzisiejszych możliwości. Lepiej zagrywaliśmy i przyjmowaliśmy. Podeszliśmy do tego spotkania, nie mając niczego do stracenia – ocenił siatkarz. Podkreślił również, że przy kolejnym spotkaniu, z AZS-em Częstochowa, nastroje na pewno będą jeszcze lepsze niż dzisiaj. – Czuję, że teraz będzie jeszcze pozytywniej niż dotychczas, bo w końcu pokazaliśmy coś w pojedynku z dobrym rywalem. To był ten impuls, na który czekaliśmy i jedziemy do Częstochowy, by wygrać – zakończył Vlk.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved