Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maret Grothues poważnie kontuzjowana

Maret Grothues poważnie kontuzjowana

fot. archiwum

Reprezentantka Holandii Maret Grothues w ostatnim meczu Ligi Mistrzyń uległa bardzo poważnej kontuzji. Zawodniczka RC Cannes jest już po operacji zerwanego ścięgna Achillesa. Przed nią długa rehabilitacja i nie wiadomo, czy wystąpi na MŚ.

Feralna sytuacja miała miejsce podczas końcówki trzeciego seta meczu jej RC Cannes z Galatasaray Stambuł, który, odnotujmy, francuski zespół wygrał 3:1. – Podczas jednego z ataków poczułam, że coś pękło i wiedziałam, że jest coś nie tak z moim ścięgnem Achillesa – opowiada siatkarka. Okazało się, że doszło do zerwania ścięgna. W czwartek reprezentantka Holandii przeszła w Monako operację. W niedzielę 25-latka prawdopodobnie opuści klinikę i rozpocznie żmudną rekonwalescencję.

Grothues przez najbliższe 6 tygodni będzie miała nogę unieruchomioną opatrunkiem gipsowym. Holenderki zakwalifikowały się na mistrzostwa świata, które już od 23 września rozgrywane będą we Włoszech. Dla Maret Grothues rozpoczął się zatem wyścig z czasem. – Mam nadzieję, że zdążę na mistrzostwa, na razie jednak o tym nie myślę – stwierdziła zawodniczka.

źródło: inf. własna, nevobo.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved