Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Kuligowska: Chciałyśmy w tym meczu zdobyć punkty

Joanna Kuligowska: Chciałyśmy w tym meczu zdobyć punkty

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki PGNiG Nafty Piła w trzech setach uległy mistrzyniom Polski. - Chciałyśmy zdobyć w tym meczu punkty. Na pewno nie można nam zarzucić, że nie walczyłyśmy - mówiła po spotkaniu kapitan drużyny, Joanna Kuligowska.

Podopieczne Teuna Buijsa w trzech setach pokonały zespół z Piły. Szkoleniowiec mistrzyń Polski po spotkaniu przyznał, że nie był to łatwy mecz dla jego podopiecznych. – To ciężki czas dla drużyny, bo wciąż czujemy efekty gry dziewczyn w kwalifikacjach do mistrzostw świata – podkreślił Holender. – To był ciężki czas treningów i meczów, a zawodniczki wróciły zmęczone. Teun Buijs pochwalił swoje podopieczne za postawę w dzisiejszym pojedynku. – Walczymy z tym i na szczęście jest to dla nas mimo wszystko dobry okres gry w polskiej lidze, gdzie wygrywamy mecz za meczem. W meczu z pilankami mistrzyniom Polski także przytrafiały się „przestoje”. – Musimy być bardziej skoncentrowani i stabilni w swojej grze – przyznał trener sopocianek.

W pierwszym secie zawodniczki z Sopotu bardzo szybko uzyskały ogromną przewagę, deklasując rywalki. – Jesteśmy zadowolone z wyniku, ale tak naprawdę chyba tylko z naszej postawy w pierwszym secie. W nim ustawiłyśmy sobie grę zagrywką tak jak chciałyśmy – komentowała przebieg spotkania Izabela Bełcik. W pozostałych partiach zdarzały się momenty, w których inicjatywę przejmowały rywalki. – Później miałyśmy dłuższe momenty dekoncentracji, ale dałyśmy radę wrócić do gry – zauważyła rozgrywająca sopockiej ekipy.

Joanna Kuligowska nie kryła swojego zawodu z końcowego rezultatu. – Chciałyśmy zdobyć w tym meczu punkty. Przegrałyśmy z nie byle kim, bo z zespołem, który jest na drugim miejscu w tabeli. Na pewno nie można nam zarzucić, że nie walczyłyśmy – mówiła kapitan pilanek. – Zabrakło nam przyjęcia w pierwszym secie, ale i zagrywki, ponieważ Sopot przyjmował bardzo dobrze, a Iza Bełcik robiła co chciała. W trzecim secie popełniłyśmy za dużo błędów własnych. Uważam, że nie był to zły mecz w naszym wykonaniu. Wygrał lepszy – zakończyła Kuligowska. 

źródło: atomtrefl.pl, inf. własna, ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved