Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Liderki nie zawiodły

I liga K: Liderki nie zawiodły

fot. Tomasz Tadrała

Nie było niespodzianki w Murowanej Goślinie, gdzie miejscowy Klub Sportowy podejmował prowadzący w tabeli zaplecza ORLEN Ligi AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. Siatkarki Dariusza Parkitnego  zapisały na swoim koncie kolejne trzy punkty.

Ostrowczanki w konfrontacji z KS-em Murowana Goślina były zdecydowanymi faworytkami. Chciały również udowodnić, że strata punktu z gośliniankami w pierwszej części sezonu była jedynie chwilową słabością. W sobotnie popołudnie podopieczne Dariusza Parkitnego już w pierwszych piłkach pokazały, jak poważnie podchodzą do tego spotkania. Lider I ligi kobiet narzucił rywalkom bardzo mocne tempo, błyskawicznie odskakując na 7:1. Siatkarki z Murowanej Gośliny po nie najlepszym początku powoli zaczęły odrabiać straty, zbliżając się na dwa oczka (12:14). Poddenerwowany trener Parkitny, widząc że akademiczki nieco się rozluźniły, zmuszony był poprosić o czas, aby zmobilizować swoje siatkarki. Po wznowieniu gry zespół gości objął 3-4-punktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca partii.

Po zmianie stron przyjezdne od początku do końca kontrolowały wydarzenia na boisku. Siatkarki Piotra Sobolewskiego jedynie na początku seta starały się dorównać kroku ekipie z Ostrowca Św. Szkoleniowiec Wielkopolanek, biorąc czas, próbował wpłynąć na grę zespołu. Zarówno rozmowy z zawodniczkami, jak i zmiany, jakich dokonywał trener, nie wpłynęły na wynik na boisku. Ostrowczanki z akcji na akcję zwiększały prowadzenie, wysoko zwyciężając w drugiej odsłonie meczu 25:16.

Początek trzeciego seta tym razem należał do miejscowych. Podopieczne Piotra Sobolewskiego szybko zyskały dwupunktową zaliczkę (3:1), ale przy stanie 8:8 to zespół gości zaczął przejmować inicjatywę, odskakując na 15:12. Dariusz Parkitny postanowił rotować składem, desygnując do gry wszystkie siatkarki, które stały dotąd w kwadracie rezerwowych. Goślinianki nie były w stanie przeciwstawić się prowadzącym w tabeli I ligi ostrowczankom, przegrywając 20:25.KS Murowana Goślina – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 0:3
(22:25, 16:25, 20:25)

Składy zespołów:
KS Murowana G.: Jaroszewicz, Sobolewska, Wyrwa, Stroiwąs, Baran, Pawlicka, Wałęsiak (libero) oraz Bekas i Galant
AZS KSZO: Piekarczyk, Ślęzak, Kosiorowska, Brojek, Bawoł, Ganszczyk, Ścibisz (libero) oraz Hatala, Tobiasz, Dydak, Soter i Stefańska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela 14. kolejki I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved