Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dominika Nowakowska: Liczy się każdy punkt

Dominika Nowakowska: Liczy się każdy punkt

fot. archiwum

- Każdy myśli w pewnym stopniu już o fazie play-off. My szczególnie, ponieważ każdy kolejny mecz jest dla nas bardzo ważny - mówi kapitan Budowlanych Budlex Toruń, Dominika Nowakowska. Dziś jej zespół zmierzy się z Silesią Volley.

Przed wami seria czterech meczów przed własną publicznością. Który z nich będzie najtrudniejszy?

Dominika Nowakowska: Wszystkie mecze będą ciężkie, gdyż zbliża się koniec rundy zasadniczej i każda drużyna będzie szukać punktów, aby znaleźć się jak najwyżej w tabeli. Naszym zadaniem jest wygrać te wszystkie mecze, aby spokojnie pozostać w czwórce.

Na początek Silesia Volley MOSiR Mysłowice. W pierwszej rundzie udało się wam pokonać ten zespół. Co okazało się kluczem do zwycięstwa?– Tak, z meczu wyjazdowego przywiozłyśmy 3 punkty, co jest cenną zdobyczą. Kluczem do zwycięstwa była przede wszystkim dobra zagrywka, która ułatwiła nam grę blokiem, dzięki czemu nasza gra była tak skuteczna.

W ostatnich spotkaniach z drużynami z góry tabeli kibice mogli mieć wrażenie, że czegoś w waszej grze brakowało. Czasami może szczęścia, żeby odmienić losy setów. Nad czym ostatnio pracowałyście?

– Mecze te były bardzo trudne i niestety rywalki okazały się lepsze, jednak na grę z tymi zespołami przyjdzie jeszcze czas w play-off, do których mamy nadzieję awansować. Ostatnio pracujemy dużo nad blokiem i obroną, która w tych ważnych spotkaniach szwankowała. Spodziewamy się, że po tych treningach będzie lepiej, co kibice będą mogli zaobserwować w najbliższych meczach.

Zbliża się koniec fazy zasadniczej. Czy zdarza wam się myśleć o play-off?

– Każdy myśli w pewnym stopniu już o fazie play-off. My szczególnie, ponieważ każdy kolejny mecz jest dla nas bardzo ważny. Liczy się każdy punkt, aby bez problemu załapać się do najlepszej czwórki sezonu. Najważniejsze jest, aby skupiać się na każdym kolejnym przeciwniku i przygotowywać się do walki o zwycięstwo.

Liga jest pełna niespodzianek. SMS Sosnowiec pokonał 3:0 Developres Rzeszów. Czy to zapowiada ciekawy koniec rundy?

– Koniec rundy zawsze jest ciekawy. Trochę nerwowości drużyn, które nie wiedzą jeszcze, o co przyjdzie im walczyć, trochę rozluźnienia zespołów, które byt w lidze mają zapewniony i bez problemu mogą patrzeć w przyszłość, dlatego każda kolejka może przynieść niespodzianki. My jednak musimy skupić się na sobie, gdyż nasz los jest w naszych rękach. Jeśli wygramy wszystkie mecze, inne wyniki nie będą nas interesować i nie będziemy musiały czekać na rozegranie pozostałych spotkań, aby znać swoje miejsce w lidze.

źródło: budowlanitorun.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved