Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Caroline Wensink powiedziała „dość”

Caroline Wensink powiedziała „dość”

fot. archiwum

29-letnia środkowa reprezentacji Holandii, doskonale znana w Polsce, podjęła decyzję o definitywnym zakończeniu sportowej kariery. Wpływ na to miała przewlekła kontuzja pleców, z którą od długiego czasu borykała się Holenderka.

– Z wielką przyjemnością przez 15 lat grałam na najwyższym poziomie, ale moje ciało zaczęło odmawiać posłuszeństwa – tłumaczyła motywy decyzji o zakończeniu kariery Caroline Wensink. – O swoim wyborze poinformowałam Gido Vermuelena. Nadszedł czas na to, by młodsze zawodniczki przejęły ode mnie pałeczkę i powalczyły na mistrzostwach świata. Żalu z powodu decyzji siatkarki nie ukrywał szkoleniowiec Oranje, który przyznał, że była ona ostoją drużyny przez ostatnie lata.

Przewlekła kontuzja pleców jednakże nie pozwoliła zawodniczce kontynuować kariery, a była jedną z przyczyn rozwiązania kontraktu w ubiegłym roku z Azerrailem Baku. Przez ten czas Wensink nie doszła do siebie, stąd też tak drastyczna decyzja.

Przypomnijmy, że Wensink ma na swoim koncie 298 występów w reprezentacji Holandii, z którą wywalczyła złoto World Grand Prix w 2007 roku i srebro mistrzostw Europy w 2009 roku. Ponadto występowała ona w zespołach holenderskich czy niemieckich, z którymi wielokrotnie udało jej się zdobyć mistrzostwo kraju, a także w latach 2010/2012 w Muszyniance Muszyna, z którą wygrała mistrzostwo i wicemistrzostwo, a także Puchar i Superpuchar Polski.źródło: inf. własna, nevobo.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved