Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tabitha Love – atakująca na przyjęciu przez… brak czasu

Tabitha Love – atakująca na przyjęciu przez… brak czasu

fot. Piotr Woźniak

Tabitha Love przychodziła do Budowlanych Łódź jako atakująca. Gra jednak na przyjęciu, choć ma z tym ogromne problemy. - Nie mam czasu jej uczyć, ponieważ nikt mi nie da gwarancji, że zarówno ona, jak i ja zostaniemy w Łodzi - mówi Adam Grabowski.

Kanadyjka zasiliła łódzki zespół przed tym sezonem ORLEN Ligi. To zawodniczka o znakomitych warunkach fizycznych. Jest najwyższą siatkarką w historii Beef Master Budowlanych. Jej 196 cm wzrostu przekłada się na zasięg w ataku i bloku. Taka zawodniczka w polskiej lidze to skarb. Mało która siatkarka potrafi bowiem zaatakować piłkę z wyższego pułapu. Wzrost jednak nie pomaga Love w przyjęciu piłki po zagrywce. Mimo to w Budowlanych występuje jako przyjmująca. Gdy Kanadyjka wchodzi na boisko, za przyjęcie odpowiada także atakująca.

Skoro Kanadyjka w uniwersyteckiej lidze w USA była atakującą, to dlaczego trener Adam Grabowski nie przestawi jej na prawy atak? – Taki wariant jest możliwy, a nawet tego próbowaliśmy – tłumaczy szkoleniowiec. – Problem w tym, że Tabi jest o wiele skuteczniejsza z lewej strony. Nie mam czasu jej uczyć, ponieważ nikt mi nie da gwarancji, że zarówno ona, jak i ja zostaniemy w Budowlanych na parę lat. A to przecież byłby dłuższy proces. Gdybym dostał coś takiego na piśmie, to chętnie przestawię tę zawodniczkę na inną pozycję. Być może na początku wpływałoby to na wynik, ale z biegiem czasu byłoby coraz lepiej.

Gdy Love jest na boisku, za przyjęcie odpowiada również nominalna atakująca Anita Kwiatkowska. Zazwyczaj nie ma z tym większych problemów. – Kwiatkowska jest starsza od Tabi o pięć lat. Inną sprawą jest fakt, że znam tę zawodniczkę od podstawówki i to o wiele bardziej wszechstronna siatkarka. Nikt u nas w klubie nie ma wątpliwości, dlaczego dana zawodniczka gra na tej, a nie innej pozycji – zapewnia Grabowski.Więcej w serwisie lodz.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved