Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Legionovii przepraszają i zapowiadają rehabilitację

Siatkarki Legionovii przepraszają i zapowiadają rehabilitację

fot. Bogusław Krośkiewicz

Zespół Siódemki SK banku Legionovii Legionowo po porażce z PGNiG Naftą Piła znalazł się na 9. miejscu ORLEN Ligi. Siatkarki wraz ze sztabem szkoleniowym wydały specjalne oświadczenie, w którym przepraszają za dotychczasową postawę i zapowiadają rehabilitację.

Po ostatnim spotkaniu z PGNiG Naftą Piła w Legionowie zrobiło się nerwowo. Po tym, jak zeszłoroczny Kopciuszek ORLEN Ligi dopiero po barażach utrzymał się w gronie najlepszych klubów w Polsce, doszło do gruntownych zmian. Zespół przeszedł rewolucję kadrową, która miała zapewnić po fazie zasadniczej spokojny udział w play-off. W przedsezonowych zapowiedziach po cichu liczono, że legionowianki będą w stanie pokusić się o miejsca 5-6. Tymczasem rozgrywki ligowe brutalnie zweryfikowały rzeczywistość. Legionowianki po trzech meczach zgromadziły na swoim koncie tylko punkt zdobyty po tie-breaku z muszyńskim Polskim Cukrem Muszynianką. Co prawda przełom miał nastąpić po wygranej z Impelem, ale zespół Macieja Kosmola wciąż oscylował wokół 8. miejsca.

Na półmetku rozgrywek Siódemka SK bank wciąż zachowywała punktowy kontakt z ekipami Muszynianki, Tauronu MKS-u, Budowlanych i BKS-u, mając sześć punktów przewagi nad outsiderami z Bydgoszczy i Piły. Kiedy podopieczne Wiesława Popika w końcu się przebudziły, rozpoczynając powolny marsz w górę tabeli, w Legionowie z niepokojem spoglądano na zbliżającego się rywala. Czarę goryczy przelał poniedziałkowy mecz „za sześć punktów”, w którym pilanki po raz drugi w tym sezonie okazały się lepsze od zespołu z Mazowsza, spychając go poza strefę play-off. Mimo że do końca rundy zostały jeszcze cztery mecze, w klubie zawrzało. Swoją dezprobatę okazali również sympatycy Legionovii, którzy od poniedziałku na stronie internetowej klubu wyrażają swoje niezadowolenie postawą siatkarek i sztabu szkoleniowego.

W czwartkowy, późny wieczór opublikowane zostało oświadczenie zespołu z Legionowa skierowane do sponsorów, działaczy i kibiców, w którym drużyna przeprasza za dotychczasowe wyniki w sezonie zasadniczym, a w szczególności za ostatni mecz z PGNiG Naftą. Zawodniczki nie składają broni, zapowiadając walkę o awans do play-off. Jak mawiał Kazimierz Górski: „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Legionowianki mają cztery mecze, aby odzyskać zaufanie kibiców i zapewnić sobie grę w upragnionej „ósemce”.Poniżej prezentujemy oświadczenie zawodniczek i sztabu szkoleniowego Siódemki SK banku Legionovii Legionowo (pisownia oryginalna):

Legionowo, 15 stycznia 2013

OŚWIADCZENIE ZESPOŁU

Szanowni Państwo, Drodzy Kibice
w imieniu całego zespołu chcemy przeprosić za naszą postawę podczas ostatniego meczu z PGNiG Naftą Piłą oraz za dotychczasowe wyniki w sezonie zasadniczym Orlen Ligi. Nie odpowiadają one oczekiwaniom nas wszystkich: Sponsorów, Kibiców, Działaczy, drużyny i wszystkich innych osób, które związane są z legionowską siatkówką. Nie odpowiadają one także naszym ambicjom, umiejętnościom, możliwościom jakie mamy oraz realnym celom, jakie zostały postawione przed zespołem na ten sezon. Nie są także adekwatne do komfortowych warunków, jakie zapewnił nam Zarząd klubu i w jakich mogłyśmy przygotowywać się do sezonu oraz każdego kolejnego meczu. 
To my jesteśmy pierwszymi odpowiedzialnymi za to, co się stało. To my bowiem w czasie meczu skaczemy do bloku, atakujemy i przyjmujemy zagrywkę. Ale tak samo jak jesteśmy pierwszymi odpowiedzialnymi za obecną sytuację, tak też jesteśmy pierwszymi, których ona dotyka i które chcą jej zaradzić. Obecna sytuacja uderza w nasze ambicje i budzi czysto sportową złość, ale też jest wyznacznikiem naszego profesjonalizmu, a więc tego, czego można i należy wymagać od zawodowych sportowców.
Przed nami 4 ostatnie mecze sezonu zasadniczego i następne, wierzymy, że w play-offach. W każdym z tych meczów zobaczycie zespół walczący o każdą piłkę i z determinacją dążący do celu, jakim cały czas jest pierwsza ósemka po rundzie zasadniczej i 5-6 miejsce na koniec sezonu. Pomimo trudnej sytuacji pozostaje to w naszym zasięgu. Wierzymy, że pomimo ostatnich porażek, będziecie Państwo dalej z nami, bo teraz szczególnie potrzebujemy Waszego wsparcia.

Podpisano: Sztab szkoleniowy oraz zespół

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved