Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polskie reprezentacje po raz pierwszy w Lidze Europejskiej

Polskie reprezentacje po raz pierwszy w Lidze Europejskiej

fot. archiwum

Prezydent CEV podał skład grup tegorocznej Ligi Europejskiej. W rozgrywkach zarówno mężczyzn, jak i kobiet zadebiutują reprezentacje Polski. Dla podopiecznych trenera Stephane'a Antigi będzie to jeden z etapów przygotowań do mistrzostw świata.

W czwartek prezydent Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) Andre Meyer podał do wiadomości, jakie zespoły wezmą udział w tegorocznej Lidze Europejskiej oraz jaki jest podział na grupy. W rozgrywkach męskich udział weźmie dziesięć reprezentacji narodowych, w rozgrywkach żeńskich osiem. Rozgrywki mają wystartować w pierwszym tygodniu czerwca, a zakończyć się turniejami finałowymi w lipcu (18-19 kobiet, 19-20 mężczyźni). Zmienia się również formuła rozgrywania spotkań w grupach – zamiast dotychczasowych turniejów z udziałem czterech drużyn zespoły zagrają systemem każdy z każdym (bez rewanżów) po dwa spotkania dzień po dniu. Podobny system obowiązywał kiedyś w Lidze Światowej. – Przeprowadziliśmy badania i doszliśmy do wniosku, że taki system rozgrywek wpłynie pozytywnie na oglądalność spotkań Ligi Europejskiej – przekonuje Andre Meyer.

10 zespołów w rozgrywkach męskich podzielono na dwie pięciodrużynowe grupy. W rozgrywkach zadebiutują Polska, Azerbejdżan i Macedonia, do Ligi Europejskiej wracają Słowenia i Grecja, których zabrakło w zeszłym roku. – Jesteśmy zadowoleni, widząc te kraje w rozgrywkach. Dla Polski będą to dodatkowe przygotowania do mistrzostw świata, które odbędą się w tym kraju. Po raz kolejny Liga Europejska jest dla drużyn narodowych doskonałym sprawdzianem na arenie międzynarodowej i etapem przygotowań do rozgrywek mistrzowskich – stwierdził prezydent CEV. W rozgrywkach zbraknie triumfatorów poprzedniej edycji, czyli Belgów. W turnieju finałowym zagrają gospodarz, zwycięzcy obu grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc.

W rozgrywkach żeńskich znajdą się triumfatorki Ligi Europejskiej z roku 2013 – Niemki. Zadebiutują Polki, Azerki oraz Słowenki, powrócą po rocznej nieobecności Greczynki. Osiem zespołów podzielono na dwie grupy – tu również będą dwumecze systemem każdy z każdym, ale będą również rewanże. Każda z drużyn zagra więc sześć spotkań u siebie i sześć na wyjeździe. W turnieju finałowym zagrają zwycięzcy grup, najlepszy zespół z drugiego miejsca oraz gospodarz.Liga Europejska mężczyzn:
grupa A: Polska, Grecja, Czarnogóra, Rumunia i Azerbejdżan
grupa B: Turcja, Słowenia, Austria, Dania i Macedonia

Terminarz meczów Polaków:

06-08.06  - dwumecz Polska - Czarnogóra
13-15.06  - dwumecz Grecja - Polska
27-29.06  - dwumecz Polska - Rumunia
04-06.07  - dwumecz Azerbejdżan - Polska

Liga Europejska kobiet:
grupa A: Turcja, Bułgaria, Azerbejdżan, Słowenia
grupa B: Niemcy, Polska, Hiszpania, Grecja

Terminarz meczów Polek:

06-08.06 - dwumecz Polska - Grecja
13-15.06 - dwumecz Hiszpania - Polska
20-22.06 - dwumecz Grecja - Polska
27-29.06 - dwumecz Polska - Niemcy
04-06.07 - dwumecz Niemcy - Polska
11-13.07 - dwumecz Polska - Hiszpania

 

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved