Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Grzegorz Bociek siatkarskim objawieniem 2013 roku

Grzegorz Bociek siatkarskim objawieniem 2013 roku

fot. Joanna Skólimowska

Grzegorz Bociek został wybrany przez czytelników Strefy Siatkówki największym siatkarskim objawieniem ubiegłego roku. Atakujący ZAKSY i reprezentacji Polski wyprzedził w tej kategorii Wojciecha Włodarczyka i Fabian Drzyzgę oraz siedmioro innych kandydatów.

SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2013 ROKU

1. Grzegorz Bociek – 39,60% głosów
Dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi (207 cm wzrostu) i mocnym uderzeniem atakujący w sezonie 2012/2013 zadebiutował w PlusLidze i był filarem częstochowskiego AZS-u. To głównie jego dobra gra pomogła akademikom chociażby pokonać w fazie zasadniczej Resovię i zakończyć sezon na 9. miejscu. Zawodnika dostrzegli trenerzy kadr narodowych. Najpierw Radosław Panas zdecydował się zabrać młodego siatkarza na uniwersjadę, a ten walnie przyczynił się do zdobycia srebrnego medalu. Potem z jego usług skorzystał Andrea Anastasi, powołując go na wrześniowe ME, tam Bociek nie grał może zbyt wiele, ale pokazał się z dobrej strony. Wiadomo było, że po takiej grze ciężko będzie częstochowianom zatrzymać tego zawodnika i ostatecznie Bociek wylądował w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie po początkowych kłopotach ze zdrowiem jest ważną częścią drużyny Sebastiana Świderskiego.

2. Wojciech Włodarczyk – 24,28% głosów
Zawodnik ten jeszcze kilka lat temu był rozgrywającym i na tej pozycji występował chociażby w młodzieżowej reprezentacji kraju czy w barwach zespołów z Warszawy czy z Olsztyna. Na skrzydle występował w I lidze, w barwach BBTS-u Bielsko-Biała. Przełomem w jego karierze niewątpliwie był jednak wyjazd do Austrii, do zespołu SK Posojilnica Aich/Dob, gdzie był liderem zespołu. Tam dostrzegł go trener Andrea Anastasi, który nawet pojechał do Austrii zobaczyć młodego zawodnika. Włodarczyk znalazł się w szerokiej kadrze, w pierwszej reprezentacji zadebiutował podczas przegranego sparingu z reprezentacją Serbii w Twardogórze. Ostatecznie pojechał on z kadrą B na uniwersjadę, skąd przywiózł srebrny medal. W obecnej chwili skupia się na występach w PGE Skrze Bełchatów, która widząc dobrą postawę siatkarza, postanowiła go zakontraktować. Włodarczyk jest jednym z podstawowych zawodników bełchatowskiego zespołu i niewątpliwie kandydatem do występu na MŚ.

3. Fabian Drzyzga – 16,34% głosów
Polskim kibicom osoby Fabiana Drzyzgi specjalnie przedstawiać nie trzeba, już od kilku sezonów tego rozgrywającego możemy oglądać na parkietach PlusLigi, gdzie był filarem chociażby zespołów z Warszawy czy Częstochowy, a obecnie prowadzi grę Asseco Resovii Rzeszów. Fabian był w reprezentacji prowadzonej przez Andreę Anastasiego, ale głównie spędzał czas w kwadracie dla rezerwowych. Dopiero mecze ze Słowacją i Bułgarią podczas mistrzostw Europy pokazały, że ten siatkarz jest w stanie dużo wnieść do drużyny narodowej. Wielu widzi właśnie Fabiana Drzyzgę w roli podstawowego rozgrywającego podczas tegorocznych mistrzostw świata.Dalsze miejsca zajęli:

4. Agnieszka Kąkolewska   - 7,77% głosów
5. Jakub Wachnik - 3,90% głosów
6. Michał Kaczyński - 2,71% głosów
7. Artur Szalpuk - 2,53% głosów
8. Natalia Strózik - 1,58% głosów
9. Koleta Łyszkiewicz - 0,70% głosów
10. Gabriela Jasińska - 0,59% głosów

Zobacz również:
Wyniki VIII Plebiscytu Strefy Siatkówki

Laureaci Plebiscytu w tej kategorii w poprzednich latach:
2006 – Paulina Maj
2007 – Piotr Nowakowski
2008 – Krzysztof Stelmach
2009 – Bartosz Kurek
2010 – Michał Kubiak
2011 – Damian Wojtaszek
2012 – Jakub Popiwczak
2013 – Grzegorz Bociek

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved