Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Problemy z orgnizacją turnieju finałowego Pucharu Polski

Problemy z orgnizacją turnieju finałowego Pucharu Polski

fot. archiwum

PZPS zwleka z potwierdzeniem organizacji turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarzy w Poznaniu, ponieważ są kłopoty z przyjęciem ich w Arenie w dniach 15-16 marca. Być może impreza i tak odbędzie się w Poznaniu, ale tydzień wcześniej lub później.

Problem polega na tym, że znacznie wcześniej poznańska hala została zarezerwowana we wspomnianym terminie na koncert muzyczny. Trwają negocjacje z jego organizatorem, ale prawdopodobnie zakończą się niepowodzeniem, bo POSiR-y nie są w stanie zapłacić 100 tys. zł odszkodowania. Z kolei PZPS nie ma już innej opcji organizacyjnej, poza tym zdaje sobie sprawę, że na kandydaturę Poznania wyjątkowo życzliwie patrzy główny sponsor turnieju finałowego, czyli firma Enea SA. Przypomnijmy, że pierwotnie finał Pucharu Polski miał się odbyć w bydgoskiej Łuczniczce, ta jednak również okazała się zajęta w tym terminie.

Dlatego prawdopodobnie zarząd związku w porozumieniu z władzami PlusLigi zgodzi się na przesunięcie terminu zawodów po wcześniejszym przeniesieniu jednej z ligowych kolejek na weekend w połowie marca. W tym roku turniej finałowy Pucharu Polski obejmuje też ćwierćfinały zaplanowane na czwartek, a to oznacza, że do Poznania musi przyjechać aż osiem drużyn, w tym cztery, które zostaną co najmniej pięć dni. Plan jest taki, by mecze 1/4 finału odbyły się w pobliskich miastach. Jeden z nich na pewno zostanie rozegrany w Murowanej Goślinie. Być może siatkarze zawitają też do Piły i Wrześni.

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved