Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Liczby wskazują jednoznacznie

PlusLiga: Liczby wskazują jednoznacznie

fot. archiwum

W piątkowe późne popołudnie po przeciwnych stronach siatki staną zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Transferu Bydgoszcz. - Czujemy się coraz pewniej - powiedział Wojciech Ferens. Jego zespół będzie w jutrzejszym spotkaniu zdecydowanym faworytem.

Pierwszy mecz tego sezonu w walce o mistrzostwo Polski pomiędzy ZAKSĄ a Transferem rozegrany został 8 listopada w hali Łuczniczka. Wówczas to podopieczni Sebastiana Świderskiego cieszyli się ze zwycięstwa. Nie przyszło im ono jednak łatwo, bowiem z Bydgoszczy wywieźli dwa punkty. – Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy. Przez ostatnie 2 tygodnie nie mamy czasu na treningi i nasza gra przez to dość mocno falowała – powiedział po spotkaniu Paweł Zagumny. W bydgoskiej drużynie już wtedy rozpoczęła się „wielka rewolucja”. Do zespołu dzień wcześniej dołączył amerykański atakujący, Carson Clark, jego szeregi zasilił także Paweł Woicki, który zakończył jednocześnie swoją krótką współpracę z AZS-em Politechnika Warszawska. – Zagrałem z naprawdę dobrym rozgrywającym, dostawałem od niego świetne piłki – twierdził Clark, wyrażając jednocześnie ogromną radość z możliwości dalszej współpracy z Woickim oraz ufając w potencjał swojego nowego klubu. – Miejmy nadzieję, że właśnie nastąpił punkt zwrotny, od którego zaczniemy spisywać się znacznie lepiej – podsumował. Młodego siatkarza ze Stanów Zjednoczonych komplementował z kolei kędzierzyński libero. – Tej drużynie należą się duże wyrazy uznania, zagrała naprawdę dobrze, a Clark wykonał kawał dobrej pracy – mówił w wywiadzie dla Strefy Siatkówki Dan Lewis. Wraz z dalszym rozwojem sezonu w obliczu kontuzji Grzegorza Pilarza do ZAKSY dołączył Dustin Schneider, zaś w ekipie Transferu pojawił się dosyć niespodziewanie nowy szkoleniowiec – Mariana Kardasa na fotel drugiego trenera zepchnął Vital Heynen, wraz z nim zakontraktowano kolejnego zawodnika reprezentacji USA – Garretta Muagututię. Można więc powiedzieć, że w obliczu tak wielu transferów Transferu piątkowe spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu rozegra inna drużyna niż ta, której wcześniej udało się urwać przeciwnikowi punkt.

Jako atut kędzierzyńskiego zespołu bez wahania można uznać grę przed własną publicznością, która niejednokrotnie udowadniała, że jest ze swoją drużyną na dobre i na złe, wspierając zawodników podczas wszystkich spotkań. Znajomość hali pozytywnie wpływa także na dyspozycję w zagrywce, a ta, jak powszechnie wiadomo, stanowi pierwszy krok w kierunku zwycięstwa, decydując o tym, jakiego tempa nabiorą akcje przeciwników. Ważne może się również okazać nastawienie. Kędzierzynianie co prawda nie znajdują się na samym szczycie tabeli, jednak presja związana z pięciem się ku górze jest mniejsza. Dodatkowo mają za sobą niezwykle ciekawe, pięciosetowe, a co najważniejsze – wygrane spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Tak zacięte pojedynki pochłaniają co prawda ogromne pokłady energii, jednak podopieczni Sebastiana Świderskiego mieli cały tydzień na to, by zregenerować siły. Bydgoszczanie z kolei z pewnością odczuwają zdecydowanie większe napięcie, bowiem 11. lokata to miejsce zdecydowanie poniżej oczekiwań. Co więcej, w minionej kolejce ulegli faworyzowanej Assecco Resovii Rzeszów, która nie pozwoliła swoim rywalom rozwinąć skrzydeł i zakończyła ten mecz w trzech setach. Tym razem będą zatem chcieli podjąć zdecydowanie bardziej wyrównaną walkę, a być może nawet pokusić się o niespodziankę.

ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Transfer Bydgoszcz w tabeli dzieli siedem pozycji i dziewiętnaście punktów. Kędzierzynianie mają na swoim koncie dziesięć zwycięstw i trzy porażki, zaś ich rywale wprost przeciwnie – triumfowali dotychczas trzykrotnie, przegrywając aż dziesięć razy. Liczby wydają się więc wskazywać jednoznacznie – faworytem spotkania będą gospodarze. Czy jednak lepszy dotychczasowy dorobek jest wystarczającym gwarantem zapisania na swoim koncie kompletu punktów? Przekonamy się już w piątek. Początek spotkania o godzinie 18:00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved