Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mistrzostwa świata w Polsce rozpoczną się już w sierpniu

Mistrzostwa świata w Polsce rozpoczną się już w sierpniu

fot. FIVB

Wrześniowe mistrzostwa świata siatkarzy rozpoczną się cztery dni wcześniej, niż zaplanowano. FIVB wyznaczyła początek turnieju na 30 sierpnia, by dać siatkarzom kilka dni wolnego więcej w trakcie turnieju. Finał bez zmian odbędzie się 21 września.

Pierwotnie polskie mistrzostwa świata miały wystartować 3 września, po zmianie rozpoczną się już 30 sierpnia. Termin zakończenia turnieju (21 września) nie uległ zmianie, siatkarze natomiast zyskają dodatkowe wolne dni w trakcie mistrzostw. Zgodnie z decyzją FIVB grupy A i D rozpoczną swoje mecze w niedzielę, 31 sierpnia, grupy B i C wystartują dzień później. Druga runda turnieju rozegrana zostanie pomiędzy 10 a 14 września, trzecia w dniach 16-18 września. Półfinały odbędą się 20 września, dzień później mecze finałowe – rozegrany zostanie również mecz o 5. miejsce.

Do tej pory do mistrzostw świata siatkarzy zakwalifikowało się 16 reprezentacji narodowych. Organizatorzy czekają jeszcze na trzy drużyny z Afryki oraz pięć ze strefy NORCECA. Turnieje kwalifikacyjne w Afryce odbędą się w Kenii (5-11 lutego), Kamerunie (12-18 lutego) oraz Tunezji (2-8 marca). Najdłużej o kwalifikację walczyć będą zespoły z Ameryki Północnej i Środkowej. W maju rozegrane zostaną turnieje w Kanadzie, na Kubie, w USA i Portoryko. Kwalifikacje zakończą się ostatnim turniejem na początku lipca, który odbędzie się w Meksyku lub Portoryko.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved