Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marek Mierzwiński: Najważniejsze mecze z Karpatami i Budowlanymi

Marek Mierzwiński: Najważniejsze mecze z Karpatami i Budowlanymi

fot. archiwum

Zawisza Sulechów walczy o awans do fazy play-off. Na pięć kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej zajmuje 5. miejsce w tabeli. - Ważne jest to, by po drodze nie stracić gdzieś głupich punktów z drużynami, które są niżej od nas - mówi trener Marek Mierzwiński.

Trener Zawiszy Marek Mierzwiński jest zdania, że o awansie do czołowej czwórki w dużej mierze zadecydują mecze z drużynami z Krosna i z Torunia. – Uważam, że ten jeden mecz w Murowanej Goślinie nam nie wyszedł. Mam nadzieję, że nie odbije nam się to czkawką na koniec sezonu. Jeśli chodzi o pozostałe mecze, to myślę, że mierzymy siły na zamiary. Większość spotkań wygraliśmy i z tego trzeba być zadowolonym. Jak się okazuje, zespół z Rzeszowa jest poza naszym zasięgiem, dwa razy przegraliśmy z nim za trzy punkty – twierdzi trener sulechowskiego Zawiszy, Marek Mierzwiński.

Najważniejsze mecze to ten najbliższy z Karpatami Krosno i w ostatniej kolejce z Budowlanymi w Toruniu. To są drużyny, z którymi rywalizujemy bezpośrednio o miejsce w pierwszej czwórce, dlatego bardzo zależy nam na wygranych w konfrontacji z nimi – uważa szkoleniowiec Zawiszy. – Trzeba unikać wpadek, chociaż porażkę z AZS-em KSZO Ostrowiec Świętokrzyski mamy chyba wkalkulowaną, byłbym mile zaskoczony jednak, gdyby udało nam się powalczyć w tym meczu. Ważne jest to, by po drodze nie stracić gdzieś głupich punktów z drużynami, które są w tabeli niżej od nas – mam tu na myśli Silesię Volley Mysłowice i Wisłę Kraków. Z tymi zespołami bezwzględnie trzeba wygrać za trzy punkty oraz postarać się za wszelką cenę wygrać z Karpatami i Budowlanymi. To są nasze cele na ostatnie mecze w rundzie rewanżowej – kończy swoją wypowiedź na antenie Radia Zachód Mierzwiński.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved