Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Afrykańskie zespoły przygotowują się do walki o mistrzostwa świata

Afrykańskie zespoły przygotowują się do walki o mistrzostwa świata

fot. archiwum

Afrykańskie zespoły przygotowują się do ostatniego etapu eliminacji do mistrzostw świata. W rywalizacji mężczyzn pozostało 15 zespołów, z których 3 zagrają na mundialu w Polsce. Z kolei o 2 bilety do Italii walczy jeszcze 14 żeńskich drużyn.

Na początku stycznia emocjonowaliśmy się europejskimi kwalifikacjami do mistrzostw świata. Jest już znana większość drużyn, które zagrają na mundialu w Polsce i we Włoszech, ale nieobsadzone zostały jeszcze chociażby miejsca przydzielone dla Afryki. Wprawdzie siatkówka na „czarnym lądzie” nie stoi na wysokim poziomie, jednak zespoły z tego zakątka świata zawsze ubarwiają zmagania najlepszych, a czasami stać je nawet na sprawienie niespodzianki. Taką zrobili chociażby Kameruńczycy, którzy awansowali do II rundy czempionatu globu rozgrywanego cztery lata temu.

Obecnie wśród mężczyzn w rywalizacji w Afryce pozostało 15 zespołów. Zostały one podzielone na trzy grupy, w których rywalizacja będzie odbywała się systemem każdy z każdym, a w mistrzostwach zagrają tylko zwycięzcy poszczególnych grup. Wydaje się, że faworytami są: Kenia, Kamerun i Tunezja, czyli gospodarze turniejów, chociaż nie można także skreślać Egiptu czy Algierii.

Z kolei w rywalizacji kobiet pozostało 14 zespołów. Podzielone one zostały na dwie grupy. Jedynie ich zwycięzcy awansują na siatkarski mundial, który w tym roku odbędzie się we Włoszech. Gospodarzem pierwszego turnieju będzie Algieria, a rozegrany on zostanie w dniach 23 lutego – 2 kwietnia. Najgroźniejszym rywalem gospodyń wydają się być Egipcjanki. Drugi turniej odbędzie się w Kenii w dniach 16-23 lutego.

III runda afrykańskich eliminacji do mistrzostw świata mężczyzn:Grupa T (Kamerun): Kamerun, Algieria, Nigeria, Rwanda i Gabon (12-18 lutego)
Grupa U (Kenia): Kenia, Botswana, Egipt, Zambia, Wyspy Zielonego Przylądka (5-11 lutego)
Grupa V (Tunezja): Tunezja, Senegal, Niger, Kongo Brazzaville, Seszele (12-18 lutego)

III runda afrykańskich eliminacji do mistrzostw świata kobiet:

Grupa T (Algieria): Algieria, Botswana, Ghana, Egipt, Kamerun, Demokratyczna Republika Konga, Nigeria (23 lutego – 2 marca)
Grupa U (Kenia): Kenia, Uganda, Seszele, Senegal, Mozambik, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka (16-23 lutego)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved