Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski zostaje

Piotr Makowski zostaje

fot. Piotr Woźniak

Wczoraj odbyły się rozmowy władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej z trenerem reprezentacji Polski siatkarek, Piotrem Makowskim. Po nieudanym turnieju kwalifikacyjnym do MŚ nie wiadomo było, czy Makowski nadal będzie prowadzić kadrę narodową.

Pewnie jest wiele osób, które już dziś chciałyby podejmować decyzje, ale ja do nich nie należę. Nie działam tak impulsywnie, muszę spokojnie wszystko przemyśleć – mówił po przegranym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata Piotr Makowski. Polki w pierwszych dniach stycznia po dwóch pewnych wygranych uległy w decydującym spotkaniu reprezentacji Belgii i nie pojadą na tegoroczny mundial, który odbędzie się we Włoszech.

Z niecierpliwością czekano na efekty rozmów Makowskiego z władzami PZPS-u, bowiem szkoleniowiec jeszcze w Łodzi mówił, że temat pozostania w reprezentacji musi jeszcze przemyśleć. Jak pokazał czas, trener biało-czerwonych nadal chce pracować z zespołem. – Piotr podtrzymał chęć pracy z kadrą, więc nadal będzie prowadził zespół narodowy. Poprosiliśmy go tylko o przedstawienie raportu po turnieju kwalifikacyjnym i planu na przyszłość – przyznał Przeglądowi Sportowemu Artur Popko.

Przespałem się z problemem i zgłosiłem gotowość dalszej pracy z kadrą. Do czasu następnego spotkania z szefami PZPS-u nie będę się jednak wypowiadał o przyszłości kadry. Wszystko przygotuję w raporcie – skwitował z kolei Makowski, a jak podaje Przegląd Sportowy, w grę wchodzi długofalowa współpraca z kadrą narodową polskich siatkarek oraz jej odmłodzenie.

Od razu po turnieju kwalifikacyjnym mówiło się o świeżej krwi, jaka powinna dołączyć do biało-czerwonych i która powinna uczyć się i czerpać z doświadczenia starszych koleżanek. – Jest grupa zawodniczek w SMS-ie, która zdobyła mistrzostwo Europy kadetek. Była z nami Paulina Bałdyga, bardzo przyszłościowa dziewczyna, ale na dzień dzisiejszy jeszcze dużo pracy przed nią, aby zaistnieć w reprezentacji. Te starsze siatkarki ciągle jeszcze są lepsze od młodszych – mówił już wtedy trener Makowski.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved