Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Olga Raonić: Mam nadzieję, że zmienimy naszą postawę

Olga Raonić: Mam nadzieję, że zmienimy naszą postawę

fot. Bogusław Krośkiewicz

Legionowianki przegrały z drużyną z Piły i znalazły się na 8. miejscu w tabeli. - Mam ogromną nadzieję, że w ciągu tego tygodnia zmienimy naszą postawę i zaprezentujemy się znacznie lepiej niż dotychczas - stwierdziła rozgrywająca Legionovii, Olga Raonić.

Dzisiaj rywalki okazały się zbyt mocne. O trzecim secie musicie chyba jak najszybciej zapomnieć. Co sprawiło, że przeciwniczki odniosły tak efektowne zwycięstwo w tej partii?

Olga Raonić: Myślę, że wszystko zaczęło się od naszego braku koncentracji. Nie byłyśmy wystarczająco skupione na tym, co dzieje się na boisku. To był nasz problem. To sprawiło, że nie grałyśmy tak, jak powinnyśmy. Nie realizowałyśmy taktyki, o której rozmawiałyśmy przed meczem.

Nie potrafiłyście znaleźć recepty na pilanki. Co zmieniły wasze rywalki w swojej grze od czasu pierwszego pojedynku tych drużyn (wtedy padł wynik 2:3 – przyp. red.)?Zawodniczki z Piły zagrały naprawdę dobre spotkanie. Sprawiały nam trudności swoją zagrywką. Nieźle również atakowały, grały szybszą siatkówkę od naszej. To sprawiło, że nie mogłyśmy zorganizować się w obronie i w bloku. Myślę, że blok był naszym najsłabszym punktem w tym meczu.

Pomimo tego, że we własnej hali pokonałyście Impel Wrocław, to w poprzedniej kolejce rywalki nie pozostawiły wam złudzeń. Dlaczego nie udało wam się nawet podjąć wyrównanej walki?

Nasze rywalki grały bardzo dobrze w tym meczu, zawiesiły nam poprzeczkę wysoko. My nie miałyśmy stabilnego przyjęcia. Nie potrafiłyśmy też dobrze zagrać w elemencie zagrywki. To po prostu nie był nasz mecz, nasz dzień.

Przed wami bardzo ważny mecz z Budowlanymi w Łodzi…

Tak, oczywiście, wiemy o tym. Każdy mecz jest dla nas ważny, ale te najbliższe, z zespołami z Łodzi i z Bydgoszczy, są niezwykle istotne ze względu na sytuację w tabeli. Czekamy na te spotkania. Mam ogromną nadzieję, że w ciągu tego tygodnia zmienimy naszą postawę i zaprezentujemy się znacznie lepiej niż dotychczas.

Późna godzina dzisiejszego meczu mogła mieć wpływ na waszą dyspozycję?

To nie powinno mieć wpływu na naszą grę. Dla mnie jest to bez znaczenia. Nie jest to typowa godzina do rozgrywania meczów, ale już rozgrywałyśmy spotkania o tej porze. Wydaje mi się, że nie jest to nic strasznego. Każda siatkarka na pewno inaczej na to reaguje.

Pokazałyście już w tym sezonie, że potraficie grać dobrą siatkówkę. Kiedy uda wam się powtórzyć taki mecz, jak z ten z zespołem z Bielska-Białej?

Mam nadzieję, że już niedługo. Życzyłabym sobie, żeby nastąpiło to jak najszybciej. To dla nas bardzo ważne, aby się odbudować przed kolejnymi meczami.

Serbowie pokonali dzisiaj Polaków na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Czy interesujesz się tym, co dzieje się w innych dyscyplinach sportu?

Naprawdę? Bardzo się cieszę. Oczywiście śledzę to, co dzieje się w sporcie. Szczególnie to, co dzieje się w męskiej siatkówce. Sprawę ułatwia mi fakt, że wiele meczów mogę oglądać za pośrednictwem telewizji i często to robię. Oprócz tego zdarza mi się zobaczyć mecze koszykówki, piłki ręcznej. Staram się być na bieżąco, lubię wiedzieć co dzieje się w sporcie.

Czy myślisz, że w zbliżającym sezonie uda ci się znaleźć miejsce w reprezentacji Serbii?

Ostatniego lata miałam okazję grać w reprezentacji Serbii. Zobaczymy jak będzie w przyszłym roku, bo konkurencja jest ogromna. Mamy mnóstwo świetnych zawodniczek. Na pewno rywalizacja o prawo gry w kadrze każdej z nich sprzyja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved