Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Kosmol: Po prostu się wystraszyliśmy

Maciej Kosmol: Po prostu się wystraszyliśmy

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Gnębiła nas niezbyt trudna zagrywka, a my nie umieliśmy sobie z nią poradzić - tak kolejną przegraną Siódemki SK banku Legionovii Legionowo tłumaczył trener Maciej Kosmol. - Bez dobrego przyjęcia nie mogliśmy skończyć ataku - dodał szkoleniowiec.

Co przyczyniło się do takiego wyniku meczu? Czego zabrakło legionowiankom?

Maciej Kosmol: – Trudno powiedzieć, czego zabrakło. Po pierwszym secie byliśmy dobrze nastawieni, w drugim także funkcjonowało wszystko to, co sobie zakładaliśmy. Końcówka drugiej partii wybiła nas z rytmu całkowicie. Schodząc na tę dłuższą przerwę, straciliśmy, można powiedzieć, panowanie nad sobą, swoimi nerwami, swoimi zachowaniami. Ta przerwa nic nam nie dała, a wręcz pogłębiła nasz strach przed przeciwnikiem. One grały dobrze, to też trzeba podkreślić, ale tak naprawdę to od nas zależało to, czy damy im tak grać, czy nie. Nasze nastawienie mentalne bardzo spadło. Po prostu się wystraszyliśmy. A później… Im dalej w las, tym było coraz gorzej. Gnębiła nas tak naprawdę niezbyt trudna, niezbyt mocna zagrywka, a my nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. To była jedna z przyczyn, bo bez dobrego przyjęcia nie mogliśmy skończyć ataku, a zespół z Piły radził sobie bardzo dobrze. Zaważyło przyjęcie i nasze nastawienie.

A jak to nastawienie wyglądało przed spotkaniem?

– Przed meczem było bardzo dobre. Wyszliśmy dobrze w pierwszej partii i właściwie w drugiej też. Wtedy zespół był naprawdę bardzo dobrze nastawiony. To dobrze wyglądało w pierwszym secie. Realizowaliśmy wszystkie założenia. Graliśmy przede wszystkim spokojnie, z głową, nikt się nie denerwował nawet nieudanym zagraniem, szybko wracaliśmy do gry. Później już tylko pogłębialiśmy nasze błędy, naszą frustrację, można powiedzieć. Coraz więcej nieudanych zagrań się pojawiało. Zmiany, które robiliśmy, nie za wiele wnosiły. Graliśmy tak, jakbyśmy się bali.

W tym sezonie Legionovia zaskakuje właściwie w każdym meczu. Zawodniczki raz potrafią wygrać spotkanie z teoretycznie silniejszymi przeciwniczkami, by w kolejnej rywalizacji przegrać mecz, w którym występują w roli faworytek. Dlaczego tak się dzieje?

– Właśnie, to jest bardzo dobre pytanie, na które szukamy odpowiedzi, ale to jest naprawdę trudne pytanie. Staramy się to ustabilizować. To nie jest zależne od naszej formy czysto siatkarskiej. W naszym przeświadczeniu jest to powiązane z naszymi emocjami, ze spokojem, z naszą głową, nastawieniem zarówno do meczu, jak i w trakcie meczu. Szczególnie w trakcie meczu. Bardzo szybko tracimy wiarę w swoje umiejętności, wiarę w to, że możemy wygrać, nie potrafimy się podnieść z trudnych sytuacji. Cały czas walczymy i próbujemy to przełamywać. Czasami nam to wychodzi lepiej i wygrywamy nawet z lepszym zespołem. Wtedy okazuje się, że przy dobrym nastawieniu nasze umiejętności pozwalają na to, by walczyć nawet z najlepszymi, więc o umiejętności bym się specjalnie nie bał, ale właśnie to nastawienie jest bardzo ważne.W rozmowie z naszym redakcyjnym kolegą Robert Strzałkowski zaznaczył, że kolejne mecze z Budowlanymi Łódź i Pałacem Bydgoszcz będą bardzo ważne dla drużyny. Czy czujecie presję przed tymi spotkaniami?

– Na pewno tak. Po dzisiejszym spotkaniu spadliśmy na miejsce dziewiąte w tabeli. Cztery mecze do końca, tak naprawdę dwa spotkania, w których możemy powalczyć o zwycięstwo czy pokusić się o punkty, bo w dwóch ostatnich z mistrzem Polski i Chemikiem Police będzie bardzo ciężko. Te mecze są dla nas ważne. Spotkanie z Piłą również było dla nas ważne. Przed własną publicznością zawiedliśmy na całej linii. Mogło być dużo fajniej. Do kolejnych meczów podejdziemy na pewno bardzo skoncentrowani. Myślę, że znów będą duże nerwy, bo te mecze będą decydowały o układzie tabeli. Zespół z Piły będzie grał z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami, ale w tym sezonie sprawił już niejedną sensację, więc może być różnie. Musimy dać z siebie wszystko i spróbować dwa razy wygrać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved