Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Leszczawski nie dla Skry – PZPS zablokował transfer

Leszczawski nie dla Skry – PZPS zablokował transfer

fot. archiwum

Nieco ponad tydzień temu Skrę Bełchatów dotknęło znaczne osłabienie kadrowe. W związku z urazem na jakiś czas z gry wyeliminowany będzie Nicolas Uriarte. Skra zaproponowała kontrakt Mateuszowi Leszczawskiemu, ale nie zgodził się na to PZPS.

Absencja Nicolasa Uriarte może potrwać kilka tygodni. W związku z urazem łąkotki Argentyńczyka czeka operacja kolana. Miejsce Uriarte w wyjściowym składzie, już w meczu z AZS-em Olsztyn, zajął 20-letni Aleksa Brdjović. Mimo że dotychczas młody Serb nie miał zbyt wiele szans na zaprezentowanie swoich umiejętności, w meczu z akademikami z Olsztyna radził sobie bardzo dobrze, czego potwierdzeniem może być statuetka MVP spotkania. Bełchatowianie, na czas nieobecności Uriarte, pozostają jednak z jednym rozgrywającym. Podczas treningów tę lukę uzupełnia Miguel Falasca. Zakładano nawet opcję zgłoszenia Falaski do PlusLigi jako zawodnika, stawiając go w roli grającego trenera, pomysł ten jednak nie został zrealizowany.

Jak udało się ustalić Strefie Siatkówki, włodarze klubu z Bełchatowa byli zainteresowani pozyskaniem polskiego rozgrywającego, w ostatnim czasie grającego w ekipie wicemistrza Słowacji. Z końcem roku Mateusz Leszczawski przestał być zawodnikiem Chemes Humenne, a o rozwiązaniu kontraktu słowackie media poinformowały oficjalnie 7 stycznia. Na propozycje ofert rozgrywający nie musiał długo czekać. – Pojawiła się oferta z jednego z czołowych klubów PlusLigi, jednak nie mogę zdradzić, jaki to klub – mówił jeszcze w weekend Leszczawski. Jak udało się ustalić Strefie Siatkówki, tym klubem była właśnie bełchatowska Skra. Sytuacja nie była jednak najłatwiejsza, bowiem okres transferowy w PlusLidze zakończył się 31.12.2013 roku. – Niestety nasze rozmowy stanęły w martwym punkcie ze względu na przepisy PZPS-u. Poprzez tę ustawę moje wszelkie możliwości zostają zatrzymane. Może się okazać, że będę bez pracy przez 6 miesięcy – do sytuacji nawiązał Mateusz Leszczawski, który zwrócił się z prośbą do Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej o zgodę na transfer po terminie. Wczoraj jednak działacze siatkarskiej centrali ostatecznie rozwiali nadzieje Skry i zawodnika, nie zezwalając na jego grę w bełchatowskim klubie w tym sezonie.

25-letni rozgrywający przed podpisaniem kontraktu z wicemistrzem Słowacji swoje doświadczenie zdobywał na zapleczu polskiej ekstraklasy, broniąc barw MKS-u MOS Będzin, BBTS-u Bielsko-Biała, Siatkarza Wieluń i Ślepska Suwałki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved