Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Piechocki: Wszyscy stanowią o sile i wartości tej drużyny

Konrad Piechocki: Wszyscy stanowią o sile i wartości tej drużyny

fot. archiwum

Druga runda fazy zasadniczej PlusLigi ruszyła już na dobre, a to dobra okazja, aby na spokojnie spojrzeć na tę pierwszą - dla PGE Skry Bełchatów bardzo udaną. - Czas gra na naszą korzyść - mówi prezes bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki.

Mógłby podsumować pan pierwszą rundę rozgrywek PlusLigi?

Konrad Piechocki: Na pewno wielką niewiadomą było to, w jaki sposób zespół będzie się zgrywał i czy od początku będzie to dobrze funkcjonowało przy tej liczbie zmian, których dokonaliśmy. Wyniki, a przede wszystkim dobra gra zespołu pozwalają zachować optymizm. Myślę, że tak jak każdej innej drużynie w przekroju całej tej rundy przytrafiały się porażki, ale finalnie zakończyliśmy na pierwszym miejscu. Czas gra na naszą korzyść i możemy grać jeszcze lepiej.

Przed tym sezonem odeszło z klubu kilku zawodników. Czy któryś przydałby się w obecnej drużynie?Patrzę w przyszłość. Trudno tu oceniać, choć na pewno ogromną wartością i siłą każdy drużyny byłaby obecność chociażby Michała Winiarskiego, ale nie chcę tego w ten sposób rozstrzygać. Wszyscy ci, których mamy, stanowią o sile i wartości tej drużyny. To jest tylko gdybanie, ważne są tylko te sprawy, które stanowią o przyszłości. Przeszłość jest już za nami.

A który z zawodników, którzy przyszli do klubu, okazał się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”?

Myślę, że na ten moment każdy z transferów potwierdza, że były to udane zakupy. Wszyscy wnoszą jakąś wartość do tej drużyny. Trudno jednak nie zauważyć, jaką wartość do tej ekipy wnosi Uriarte. Nie mam w zwyczaju wyróżniać indywidualnie zawodnika, ale warto mu poświęcić kilka zdań więcej, bo gra na kluczowej pozycji dla zespołu i radzi sobie z tym bardzo dobrze.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved