Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Emilia Kajzer: Jesteśmy pewniejsze siebie

Emilia Kajzer: Jesteśmy pewniejsze siebie

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki PGNiG Nafty Piła zainkasowały trzy „oczka" w bardzo ważnym meczu w Legionowie. - Gramy bardziej zespołowo i uwierzyłyśmy, że możemy wygrywać z każdym - mówiła po spotkaniu MVP tego pojedynku, Emilia Kajzer.

Zagrałyście świetne spotkanie. Jedynie w pierwszym secie gra wam się nie układała. Czym było to spowodowane?

Emilia Kajzer: – Myślę, że brakiem koncentracji. Dopiero od drugiego seta zaczęłyśmy pokazywać to, co potrafimy. Wyglądało to już o wiele lepiej. Broniłyśmy prawie wszystkie piłki.

Twój zespół swoją postawą zupełnie nie przypomina tego, który mieliśmy okazję oglądać na początku tego sezonu. W czym tkwił problem pilskiej drużyny?

– Wydaje mi się, że zrobiłyśmy duże postępy. Każda z nas dołożyła swoją własną „cegiełkę”, poprawiła się gra całej drużyny. Gramy bardziej zespołowo i uwierzyłyśmy, że możemy wygrywać z każdym.

Czy ostatnie dobre wyniki zespołu dodadzą wam sił w kolejnych starciach?

– Tak, jesteśmy pewniejsze siebie. Zdajemy sobie sprawę, że to będą bardzo trudne mecze. Chcemy „zbierać” w nich punkty, bo te są nam bardzo potrzebne. Bardzo długo byłyśmy na dziesiątym, potem dziewiątym miejscu w tabeli. Teraz już mamy ósmą pozycję, ale nie możemy czuć się bezpieczne. Drużyna z Legionowa cały czas nas goni, to są tylko dwa punkty różnicy.

Pomimo, że od meczu z Chemikiem Police minęło już trochę czasu, to wciąż wielu nie może uwierzyć w to, że udało wam się tak łatwo pokonać tak silny zespół…

– Ten mecz po prostu nam wyszedł. To było już dość dawno. W tamtym spotkaniu zagrałyśmy bardzo dobrze zagrywką. Dobrze zaprezentowała się też Magdalena Wawrzyniak i dlatego udało nam się ten mecz wygrać.

Wiemy, jak trudna jest sytuacja naszej żeńskiej reprezentacji. Czy myślałaś nad tematem ewentualnej gry w kadrze? Dopuszczasz do siebie taki scenariusz?

– Każda siatkarka chciałaby grać w reprezentacji. Ja na razie skupiam się na swojej dobrej grze. Dla mnie w tej chwili najważniejsze jest, aby pomóc zespołowi. Naszym celem w tym momencie jest uniknięcie gry w play-out. Czas pokaże co będzie dalej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved