Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Asseco Resovia Rzeszów drużyną roku 2013 w naszym Plebiscycie

Asseco Resovia Rzeszów drużyną roku 2013 w naszym Plebiscycie

fot. Joanna Skólimowska

Asseco Resovia Rzeszów, zdobywając niemal 40% wszystkich głosów czytelników Strefy Siatkówki, została wybrana Drużyną 2013 roku w naszym Plebiscycie. Rzeszowianie wyprzedzili reprezentację Polski kadetów oraz ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Czas na wyniki kolejnej kategorii VIII Plebiscytu Strefy Siatkówki. Po raz pierwszy w tym roku wybieraliśmy Drużynę Roku. Zwyciężyła Asseco Resovia Rzeszów, na którą swój głos oddało więcej niż 1/3 głosujących.

DRUŻYNA 2013 ROKU

1. Asseco Resovia Rzeszów – 39,10% głosów
Asseco Resovia Rzeszów jest zespołem, który ma chyba najbardziej wyrównaną meczową dwunastkę w całej PlusLidze i śmiało mogłaby stworzyć ze swojego składu dwie ekipy, które walczyłyby o najwyższe cele. To właśnie dzięki temu udało się jej wyeliminować Skrę Bełchatów w play-off i wyjść zwycięsko z półfinałowej przeprawy z Delectą Bydgoszcz, a na koniec wygrać w walce o złoto z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Malkontenci być może wypomną klubowi z Rzeszowa porażkę w Pucharze Polski i brak większych sukcesów w Europie, jednak na polskim „podwórku” Resovia jest naprawdę poważnym potentatem, a sukcesy na arenie międzynarodowej mogą przyjść niebawem.2. reprezentacja Polski kadetów – 14,28% głosów
Kadeci pokazali seniorom, w jaki sposób zdobywa się medale. Podopieczni Wiesława Czai z mistrzostw świata przywieźli brązowe krążki, choć w zasięgu ich możliwości był finał tych rozgrywek, a z mistrzostw Europy srebrne. Swoją dobrą formę reprezentanci Polski potwierdzili dobrą dyspozycją podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży rozgrywanego w Holandii. Wisienką na torcie w tym roku okazały się grudniowe mistrzostwa EEVZA, z których siatkarze (chociaż już inny rocznik) wrócili ze złotym medalem, pokonując w finale obrońców tytułu – Rosjan. Mimo że od profesjonalnej kariery dzieli tych zawodników jeszcze kilka dobrych lat, to śmiało można ich nazwać chłopakami na medal.

3. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – 11,47% głosów
ZAKSA okazała się najbardziej eksportową polską drużyną minionego sezonu. Jedynie jej udało się zakwalifikować do Final Four Ligi Mistrzów i choć zajęła tam ostatnią lokatę, sam udział w turnieju można uznać za sukces. Również w kraju sezon 2012/2013 siatkarze Daniela Castellaniego mogą uznać za udany. Wywieźli z Częstochowy Puchar Polski, a w PlusLidze zdobyli srebrny medal. Niewątpliwym liderem zespołu był Felipe Fonteles, jednak po tym, jak wraz z trenerem odszedł do zespołu ze Stambułu, kędzierzyński klub nadal radzi sobie dobrze, chociażby za sprawą Grzegorza Boćka czy Dicka Kooya.

Dalsze miejsca zajęli:

4. Fijałek/Prudel – 9,23% głosów
5. reprezentacja Polski kadetek – 7,96% głosów
6. Atom Trefl Sopot – 6,44% głosów
7. Kądzioła/Szałankiewicz – 3,61% głosów
8. Kociołek/Gruszczyńska – 3,56% głosów
9. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – 2,85% głosów
10. Kantor/Łosiak – 1,50% głosów

Zobacz również:
Wyniki VIII Plebiscytu Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved