Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Robert Koćma: Dla mnie to był skandal

Robert Koćma: Dla mnie to był skandal

fot. Mirosław Stroński

Siatkarki Tauronu Banimexu Dąbrowa Górnicza skompromitowały się w meczu z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała. Część kibiców, niezadowolona ze zmiany nazwy klubu, opuściła halę. Prezes zagłębiowskiego klubu Robert Koćma zapowiada zmiany

Jakie ma pan przemyślenia po takim meczu?

Robert Koćma: – Oddanie spotkania w takim stylu jest niedopuszczalne – nie na tym poziomie, nie w drużynie zbudowanej za takie pieniądze. Dla mnie to był skandal. Zawsze powtarzam naszym dziewczynom, że porażka to nie przestępstwo. Tyle że nie w taki sposób. Przecież one stały i patrzyły, jak rywal zdobywa punkty. Nie dało się tego oglądać. Czekają mnie rozmowy z trenerem i zawodniczkami. Musimy wyciągnąć wnioski. To się nie może powtórzyć.

Zastanawiające jest to, że po dobrym meczu z Muszynianką – bodaj najlepszym, odkąd w Dąbrowie Górniczej pojawił się trener Nicola Negro – przytrafiła się taka wpadka.Też nie potrafię tego zrozumieć. Ten brak stabilizacji jest mocno irytujący. Gdy już wszystko zmierza w dobrą stronę, nagle przychodzi tak wielkie rozczarowanie.

Mam wrażenie, że popełniliście błędy, budując zespół. Waszą siłą miała być – kosztem silnego ataku – dobra gra w obronie i pewne przyjęcie zagrywki. Tymczasem nie ma ani tego, ani tego…

Co mam powiedzieć… Zgadzam się z tym. Brakuje nam na skrzydłach siły ognia. Cały czas jednak wierzę, że jeszcze wrócimy do gry na wysokim poziomie.

A ja się obawiam, że ten sezon przyjdzie wam spisać na straty.

Wszystko będzie rozstrzygać się w play-off, a tam pewniaków nie ma. Czekam, aż do drużyny wróci kontuzjowana Natalia Brussa, a ma się to stać w lutym. Zamieszamy wtedy trochę w składzie. Zmienniczkę zyska też w końcu Katarzyna Zaroślińska, która ma prawo być zmęczona fizycznie i psychicznie.

Cała rozmowa Wojciecha Todura w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved