Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Postawa reprezentacji Polski siatkarzy rozczarowaniem roku 2013

Postawa reprezentacji Polski siatkarzy rozczarowaniem roku 2013

fot. archiwum

Czas na wyniki VIII edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki. Zaczynamy od rozczarowania roku 2013, którym waszym zdaniem była postawa reprezentacji Polski siatkarzy. Na kolejnych miejscach brak transmisji telewizyjnych i wybór Antigi na selekcjonera.

Tegoroczna edycja Plebiscytu Strefy Siatkówki była rekordowa, jeśli chodzi o ilość oddanych głosów. Od dziś prezentować będziemy wam jego wyniki, rozpoczynając od najmniej chlubnej kategorii – siatkarskiego rozczarowania 2013 roku.

SIATKARSKIE ROZCZAROWANIE 2013 ROKU

1. Postawa reprezentacji Polski siatkarzy – 35,37% głosówPo tym, jak polscy kibice zostali przyzwyczajeni do medali, w 2013 roku musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Początkowo brak awansu do finałowego turnieju Ligi Światowej tłumaczono przygotowaniami do rozgrywanych w Danii i Polsce mistrzostw Europy. Mimo tego kibice coraz częściej podważali wybory personalne trenera Anastasiego. Ciężko policzyć, po raz który wypłynął temat braku Mariusza Wlazłego w reprezentacji, a lekiem na całe zło miała być zamiana Zbigniewa Bartmana na Grzegorza Boćka przed najważniejszą imprezą w sezonie. Tak samo jak w Lidze Światowej i w mistrzostwach Europy na drodze siatkarzom Anastasiego stanęli Bułgarzy, którzy jeszcze przez pewien czas mogą spędzać sen z powiek byłego selekcjonera.

2. Brak transmisji z I ligi i spotkań o brąz MP – 16,69% głosów

Mecze siatkówki na żywo zazwyczaj może obejrzeć kilka tysięcy osób. Tym bardziej zaskakująca była decyzja o nietransmitowaniu meczów o brąz mistrzostw kraju. Emocje związane ze starciami Jastrzębskiego Węgla i Delecty Bydgoszcz mogli obserwować jedynie kibice w halach obu zespołów, reszta musiała obejść się smakiem, śledząc wyniki w internecie. Innym zagadnieniem związanym z transmisjami meczów było zamieszanie wokół rozgrywek I ligi. Początkowo spotkania zaplecza ekstraklasy miały być transmitowane w telewizji, co z pewnością przyciągnęłoby sponsorów i podniosłoby poziom rozgrywek. Ostatecznie kamery nie zagościły na pierwszoligowych parkietach, jednak temat powoli wraca do łask.

3. Wybór Antigi na selekcjonera – 13,26% głosów

Po odejściu Andrei Anastasiego nawet na poziomie spekulacji ciężko było znaleźć kandydatów o podobnym dorobku trenerskim. Brak pomysłów sprawił, że w głowach dziennikarzy pojawiła się nieco absurdalna próba łączenia Władimira Alekny z polską kadrą. Ostatecznie wybór padł na nadal grającego zawodnika bez doświadczenia na ławce trenerskiej, w Polsce to nie mogło przejść bez echa. Część zaczęła porównywać Antigę do Huberta Wagnera, inni krytykowali go za to, że nie rozwiązał obowiązującego go kontraktu ze Skrą, natomiast prezes PZPS-u stwierdził, że wybór Francuza to wina dziennikarzy.

Dalsze miejsca:

4. Promocja MŚ 2014 prowadzona przez PZPS - 9,19% głosów
5. Skra Bełchatów             - 7,96% głosów
6. Transfer Bydgoszcz           - 5,76% głosów
7. Udział Polek w WGP           - 5,64% głosów
8. AZS Białystok             - 2,46% głosów
9. Wycofanie się z rozgrywek KS Milicz  - 2,38% głosów
10. Powiększenie II ligi mężczyzn     - 1,29% głosów

Zobacz również:
Wyniki VIII edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved