Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Bez większych emocji w 15. kolejce

Młoda Liga: Bez większych emocji w 15. kolejce

15. kolejka rozgrywek Młodej Ligi nie przyniosła wielu emocji czy niespodziewanych wyników. Wszystkie spotkania zakończyły się wynikiem 3:0, lub 3:1, a do niespodzianki doszło jedynie w Bydgoszczy, gdzie miejscowi pokonali olsztynian.

Bydgoszczanie, dość niespodziewanie, w trzech setach pokonali wyżej notowanych rywali z Olsztyna. Gracze z Warmii jedynie w drugiej odsłonie byli w stanie zagrozić miejscowym, a co więcej – mieli wówczas nawet swoje szanse na zwycięstwo. Ostatecznie jednak to bydgoszczanie lepiej spisywali się w ataku, a partię zakończył Mateusz Siwicki, punktując blokiem. W trzecim secie gospodarze poszli za ciosem i, wykorzystując błędy własne przyjezdnych, a także raz za razem stawiając szczelny blok, przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Transfer Bydgoszcz – Indykpol AZS Olszyn 3:0
(25:19, 29:27, 25:16)

Po porażce z Czarnymi, młodzi warszawianie zrehabilitowali się swoim sympatykom, pokonując przeciwników z Bielska-Białej. Choć początkowo inicjatywa należała do bielszczan, to z czasem miejscowi, dzięki udanym zagraniom Igora Stelmaszczyka i Bartłomieja Lemańskiego, wyszli na prowadzenie i postawili kropkę nad „i”. W drugiej partii co prawda gracze beniaminka, prowadzeni przez Mateusza Ogrodniczuka, doprowadzili do wyrównania, ale to wszystko, na co było ich stać. W czwartym secie nie potrafili też wykorzystać okazji, pomimo iż mieli piłkę setową, a zrobił to za nich Damian Kraśniewski, ustalając wynik partii i meczu.

AZS Politechnika Warszawska – BBTS ATH Bielsko-Biała 3:1
(25:21, 17:25, 25:14, 27:25)

Choć rzeszowianie w przekroju całego spotkania spisywali się lepiej od swych rywali w elemencie ataku, to ostatecznie musieli uznać ich wyższość. Wszystko za sprawą błędów własnych, których popełnili aż dwa razy więcej oraz lepszej dyspozycji podopiecznych Jacka Nawrockiego w bloku i zagrywce. Ponadto dobre zawody rozegrał duet Paweł Gryc/Aleksander Śliwa i to on poprowadził uczniów do triumfu.

Resovia Rzeszów – SMS PZPS Spała 0:3
(22:25, 15:25, 27:29)

W starciu brązowych medalistów z mistrzami ubiegłego sezonu górą byli ci drudzy. Choć w początkowej fazie każdego z setów kędzierzynianie dotrzymywali kroku przeciwnikom, to wraz z upływem czasu ich siła słabła, zaś przyjezdni rozkręcali się z akcji na akcję. Gdańszczanie wiedli prym zwłaszcza na siatce, a wysoka dyspozycja Sławomira Zemlika pozwoliła im zwyciężyć i zainkasować cenne trzy punkty do tabeli, dzięki którym awansowali na trzecią lokatę.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 0:3
(20:25, 20:25, 21:25)

Choć w secie otwarcia bełchatowianie grali jak równy z równym z rówieśnikami z Kielc, to jednak ostatecznie w tej, a także w kolejnych partiach, mimo dobrej gry Łukasza Pietrzaka, musieli uznać ich wyższość. Kielczanie, prowadzeni przez Mateusza Plutkę i Piotra Orczyka, bez skrupułów wykorzystywali błędy rywali, a co więcej – byli o wiele lepiej dysponowani na siatce, co zrobiło różnicę na ich korzyść. Wygrana ta pozwoliła im utrzymać się na szóstej lokacie, bełchatowianie zaś plasują się na ostatnim miejscu.

Skra Bełchatów – AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce 0:3
(23:25, 20:25, 19:25)

Dwie pierwsze partie zwiastowały zacięty bój – obie ekipy bowiem walczyły ze sobą punkt za punkt, a o zwycięzcy decydowały niuanse. W trzeciej i czwartej odsłonie, choć Bartosz Bednorz i Dominik Miarka starali się wziąć ciężar gry na swoje barki, dominowali radomianie, wśród których prym wiódł Rafał Faryna. Gracze z województwa mazowieckiego, popisując się agresywnymi zagrywkami, a także efektownymi blokami, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

CS PSP AZS Częstochowa – RCS Czarni Radom 1:3
(22:25, 25:23, 19:25, 21:25)