Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Radomski: Widać było, że wszyscy są bardzo zaangażowani

Jakub Radomski: Widać było, że wszyscy są bardzo zaangażowani

fot. archiwum

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom, mimo dobrej gry, w meczu ze Skrą nie zdołali w Bełchatowie ugrać choćby seta. - Walczyliśmy cały mecz i szkoda, że się nie udało ugryźć w Bełchatowie seta bądź też punktu - przyznał po meczu Jakub Radomski.

W całym meczu wydawało się, że jesteście w stanie ugryźć bełchatowian, ale za każdym razem oni od pewnego momentu przejmowali inicjatywę. Czego zabrakło, by postawić tę kropkę nad „i”?

Jakub Radomski:Ciężko powiedzieć tak naprawdę czego zabrakło nam w tym meczu. Na pewno Skra zagrała bardzo dobre spotkanie i tak naprawdę ten pierwszy set najbardziej zaważył. My walczyliśmy, fajnie to wszystko wyglądało i końcówka seta w naszym wykonaniu sprawiła, że przegraliśmy. W drugiej partii też to fajnie wyglądało, graliśmy równo i dopiero bodajże jak Mariusz (Wlazły – przyp. red.) wszedł na zagrywkę, zaczął nią strzelać i nas rozbił. Te kilka bardzo dobrych zagrywek Mariusza wpłynęło z kolei na przegraną w partii drugiej. W trzeciej Skra odjechała nam od samego początku i później ciężko nam było ich dogonić. Walczyliśmy cały mecz i szkoda, że się nie udało ugryźć w Bełchatowie seta bądź też punktu.

Zwłaszcza w pierwszej partii mieliście szansę na inne rozstrzygnięcie. Prowadziliście prawie przez całego seta i nie udało się wam dograć go do końca. Co się stało w tych ostatnich akcjach?W tej końcówce pierwszego seta to chyba głównie szczęścia zabrakło do wygranej, bo mieliśmy te dwa punkty przewagi. Gdyby nie brak szczęścia, to może my byśmy tego seta wygrali…

Ta wygrana z pierwszej rundy nie siedziała wam za bardzo w głowach?

To na pewno nie przeszkodziło nam w tym meczu. Wszyscy dobrze wiedzą, że Skra jest jedną z najlepszych obecnie drużyn w Polsce i – co ważne – gra teraz na fali, wygrała przecież już któryś z kolei mecz 3:0. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i przyjechaliśmy do Bełchatowa walczyć. Ta wygrana z pierwszej rundy na pewno nie wpłynęła na nas rozluźniająco czy jakoś negatywnie.

Skra jest na fali, za to wasz zespół jakby złapał w ostatnich meczach zadyszkę. Ta długa przerwa też miała w tym swój udział?

Ta przerwa świąteczna może rzeczywiście wpłynęła negatywnie, ale to w tym pierwszym meczu, bo był on jakby senny. Do meczu w Bełchatowie mieliśmy już trochę czasu by się przygotować i tu już ta przerwa nie miała myślę wpływu. My tak naprawdę zagraliśmy ze Skrą dobre spotkanie, pomimo tych kilku przestojów, które nam się przydarzyły. Mieliśmy fajne akcje i widać było, że wszyscy są bardzo zaangażowani. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i uda nam się wygrać z Politechniką Warszawską.

Przed wami wspomniane starcie ze stołecznym AZS-em. Przygotowania do niego będą różniły się czymś od tych do meczu ze Skrą?

Na pewno będziemy trenować, jak przed każdym innym meczem. Z pewnością ustalana będzie taktyka i mentalnie również będziemy starali się do tego meczu przygotowywać. Musimy przygotować się na walkę i mieć świadomość, że musimy dać z siebie wszystko w tym spotkaniu. Wiemy, że to ważny mecz, który może nam pomóc w końcowym rozrachunku, więc musimy zagrać swoje i walczyć o wygraną.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved