Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Najważniejsze jest to, że zespół walczy

Bogdan Serwiński: Najważniejsze jest to, że zespół walczy

fot. topvolley.ch

- Najważniejsze w sporcie, przynajmniej dla mnie, jest to, że zespół walczy, stara się i gra na maksimum swoich możliwości - powiedział po porażce z Chemikiem szkoleniowiec Polskiego Cukru Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, Bogdan Serwiński.

Siatkarki z Muszyny w czwartym secie meczu z Chemikiem Police prowadziły już 24:22, ale ostatecznie to gospodynie zakończyły pojedynek zwycięstwem 3:1. – Byliśmy bardzo blisko, żeby zrobić niespodziankę i wyrównać stan meczu na 2:2. Taka już jest siatkówka, doświadczenie, siła i warunki fizyczne Chemika w tej końcówce zadecydowały – przyznał po meczu szkoleniowiec Polskiego Cukru Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, Bogdan Serwiński. Pomimo porażki trener brązowego medalisty ORLEN Ligi w sezonie 2012/2013 chwalił swój zespół. – Ja nie rozpaczam z tego powodu, bo zagraliśmy dobre zawody, mimo iż jeszcze graliśmy bez Ivany Plchotovej. Najważniejsze w sporcie, przynajmniej dla mnie, jest to, że zespół walczy, stara się i gra na maksimum swoich możliwości – mówi trener Muszynianki.

W trakcie meczu Bogdan Serwiński mocno rotował składem. Młode zawodniczki, jak Justyna Sosnowska, Emilia Mucha, Gabriela Jasińska czy Natalia Kurnikowska, po raz kolejny pokazały, że można na nie liczyć. – To są dobrze zawodniczki, im potrzeba jeszcze doświadczenia. W pierwszym ich wejściu było jeszcze trochę sportowego paraliżu. Naprzeciwko stały zawodniczki o znanych nazwiskach i to jest naturalne. To drugie wejście było już jednak bardzo skuteczne – przyznaje trener Serwiński.

„Mineralne” na brak meczów w najbliższym czasie narzekać na pewno nie będą. Już 14 stycznia zmierzą się z Lokomotivem Baku w ramach walki o Challenge Round Pucharu CEV. Nie będzie to łatwe spotkanie, patrząc na to, że po drugiej stronie siatki staną takie zawodniczki, jak: Lauren Gibbemeyer, Ana Grbac, Katarina Barun, Suzana Cebić czy Milena Radecka. Do tego dochodzą jeszcze mecze ligowe. – Na pewno dla nas mecz z Lokomotivem i kolejne spotkania są bardzo istotne. Staramy się swoją pozycję w ligowej tabeli przynajmniej utrzymać, a może uda się ją jeszcze podnieść. My wcale nie chcemy poddawać się i składać broni przed fazą play-off niezależnie od tego, na kogo trafimy – zakończył trener Serwiński.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved