Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Winiarski wrócił do treningów i gry

Winiarski wrócił do treningów i gry

fot. Joanna Skólimowska

Lekarz Fakieła Nowyj Urengoj Vadim Lukjanov powiadomił, że Michał Winiarski doszedł do zdrowia po kontuzji, której nabawił się w listopadzie. Polak zagrał w meczu z Dynamem Moskwa, w którym zdobył 13 punktów.

Po mistrzostwach Europy przyjmujący reprezentacji Polski rozegrał trzy mecze w brawach Fakieła Nowyj Urengoj. 22 listopada w meczu z Dynamem Krasnodar doznał kontuzji nogi. Badanie wykazało naderwanie mięśnia. Winiarski udał się na leczenie do Polski, obecnie kontuzja jest zaleczona, sam zawodnik dołączył do zespołu i treningów pod koniec grudnia, a 11 stycznia zagrał w meczu z Dynamem Moskwa i był najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie.

Zarówno Fakieł Nowyj Urengoj, jak i Dynamo Moskwa zaczęły mecz od błędów własnych. Na pierwszą przerwę techniczną to Dynamo schodziło z jednopunktową przewagą – 8:7. W drużynie z Nowego Urengoju dobrze spisywał się Bakun, który zdobył 3 punkty dla gospodarzy, jednak na prowadzenie wyprowadzili zespół Krickij i Winiarski. Nie trwało ono jednak długo, gdyż w ekipie Dynama punkty zdobywali Holt i Birjukow, którzy zatrzymali Spiridonowa i wyszli na dwupunktowe prowadzenie – 12:10. Pod koniec pierwszego seta gospodarze dogonili rywala i wynik się wyrównał – 19:19. Dzięki Birjukowowi i Szczerbininowi Dynamo znowu odskoczyło na dwa punkty. Trener Fakieła De Giorgi wziął czas, który wyszedł na dobre jego podopiecznym, bowiem Winiarski zdobył dwa punkty dla swojego zespołu – jeden atakiem, drugi zagrywką. Czas tym razem wziął Jurij Mariczew, wybijając tym samym Winiarskiego z rytmu. Seta zakończył blokiem punktowym Szczerbinin – 25:23.

W drugiej odsłonie Fakieł od początku próbował zdominować rywala, ale Dynamo podbijało w obronie prawie każda piłkę i na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie Fakieła było minimalne – 8:7. Po przerwie Dynamo jednak odskoczyło na kilka punktów za sprawą dobrej gry Birjukowa, Holta, Krugłowa oraz Boldyriewa – 15:12. De Giorgi wziął czas, który jednak nie wpłynął na dyspozycję Krugłowa. Zawodnik biało-niebieskich zaatakował z wysokiej piłki, zdobył punkt i Dynamo prowadziło już 16:12. Krugłowowi odpowiedział Winiarski, blokując jego atak oraz zdobywając punkt i zmuszając trenera Mariczewa do wzięcia czasu. Obie drużyny zaczęły grać punkt za punkt. W ataku ponownie odezwał się Krugłow i Birjukow, który zdobył dwudziesty piąty punkt – 25:20.Początek trzeciego seta należał do podopiecznych De Giorgi. Spiridonow, Bakun oraz Winiarski wyprowadzili zespół na dwupunktowe prowadzenie – 8:6. Jednak Dynamo szybko wyrównało wynik. W ekipie z Moskwy wyróżniali się Birjukow, Boldyriew i Szczerbinin. Fakieł odpowiedział potrójnym blokiem i znowu wyszedł na prowadzenie – 20:17, ale gospodarze zaczęli mieć problemy z zagrywką. Sytuację wykorzystali zawodnicy Dynama, każdy zawodnik punktował i w rezultacie biało-niebiescy wygrali seta do 21, a cały mecz 3:0. Najlepszym zawodnikiem Fakieła był Michał Winiarski, który zdobył 13 punktów, w tym 3 punkty blokiem, 9 atakiem i 1 zagrywką. Skuteczność Polaka w ataku wynosiła 36%, a pozytywne przyjęcie 73%.

Dynamo Moskwa – Fakieł Nowyj Urengoj 3:0
(25:23, 25:20, 25:21)

 

źródło: fakelvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved