Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Czy łodzianki wyprzedzą w tabeli Muszyniankę?

ORLEN Liga: Czy łodzianki wyprzedzą w tabeli Muszyniankę?

fot. archiwum

Już jutro zajmujące ostatnie miejsce w tabeli ORLEN Ligi siatkarki Pałacu Bydgoszcz podejmować będą przed własną publicznością zespół Beef Master Budowlani Łódź. Podopieczne Adama Grabowskiego znajdują się obecnie na siódmej pozycji.

Patrząc na zbliżającą się rywalizację pomiędzy tymi dwiema drużynami z perspektywy miejsca w tabeli, wydawać by się mogło, że zespołów nie dzieli zbyt duży dystans, w końcu pomiędzy nimi znajdują się jedynie Nafta Piła i Legionovia Legionowo. O tym, jak złudne jest to jednak wrażenie, przekonujemy się już w momencie, w którym spojrzymy na zgromadzony dotychczas dorobek punktowy. Tutaj już przewaga wyraźnie wskazuje na korzyść łodzianek, które na swoim koncie zapisały 17 oczek przy zaledwie 3 po stronie pałacanek. Bydgoszczanki mają za sobą zaledwie jedno zwycięstwo odniesione w starciu z Naftą, o którym pewnie ciężko jest im nadal pamiętać, bowiem miało ono miejsce pod koniec października. Od tamtego czasu nie udało im się wygrać w żadnym spotkaniu więcej niż jednego seta. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w przypadku Budowlanych. Zawodniczki te zaczęły co prawda 2014 rok od porażki, jednak przegraną z niekwestionowanym liderem – Chemikiem Police – można wybaczyć.

W pierwszej rundzie bezpośrednie starcie tych dwóch zespołów zakończyło się wygraną Beef Master Budowlanych Łódź w stosunku 3:1. Łodzianki okazały się lepsze w pierwszym, trzecim oraz czwartym secie, które wygrały kolejno do 20, 18 i 22. Partię, w której tryumfowały siatkarki z Bydgoszczy, rozstrzygnęły na swoją korzyść najmniejszą możliwą różnicą punktów – 25:23. Ówczesne gospodynie zdominowały widowisko w każdym siatkarskim elemencie poza zagrywką, dzięki której bezpośrednio zdobyły jeden punkt mniej niż przeciwniczki. W ataku punktowały 54 razy, czternastokrotnie zatrzymały rywalki na siatce. Oprócz tego podopieczne Rafała Gąsiora podarowały im całego seta, popełniając błędy. Także statystyki z tamtego spotkania potwierdzają, iż wynik ten nie był przypadkowy – w przyjęciu jedynie Katarzyna Wysocka (59%) oraz wchodząca na zmianę Ewelina Janicka zdołały wypracować średnią powyżej 50%. W ataku sztuka ta nie udała się już żadnej z zawodniczek. Trzeba jednak przyznać, że w elemencie tym także przeciwniczki nie spisywały się najlepiej, bowiem wynikiem ponad przeciętną pochwalić się może jedynie Sylwia Pycia, która zresztą zagrała wówczas jedno z lepszych spotkań – to dzięki niej w bloku na koncie Budowlanych pojawiło się siedem oczek.

Wszyscy jednak wiemy, że statystyki nie grają, a siatkówka, zwłaszcza kobieca, jest sportem nieprzewidywalnym, zatem wynik poniedziałkowego pojedynku pomiędzy Pałacem Bydgoszcz a Beef Master Budowlanymi Łódź pozostaje sprawą otwartą aż do końcowego gwizdka. Jedno nie ulega jednak wątpliwości, presja faworyta spotkania ciążyć będzie na podopiecznych Adama Grabowskiego, którym zwycięstwo zagwarantuje wyprzedzenie w tabeli Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Bank BPS Muszyna.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved