Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Takiej miniserii nie mieliśmy

Jakub Jarosz: Takiej miniserii nie mieliśmy

fot. Lotos Trefl Gdańsk

LOTOS Trefl Gdańsk wygrał drugi mecz z rzędu. Po porażce z Politechniką Warszawską klub zdecydował się na współpracę z psychologiem. - Psycholog każdemu z nas w czymś pomógł - przyznał atakujący gdańskiego zespołu Jakub Jarosz.

To, co pokazaliście w dwóch ostatnich meczach, to wasz poziom, czy macie jeszcze asa w rękawie?

Jakub Jarosz: Myślę, że mamy rezerwy. Nigdy nie jest tak, że gra się idealnie, ale to nie jest ważne, ponieważ bardziej cieszą nas punkty, a przede wszystkim dwa odniesione zwycięstwa z rzędu. Takiej nawet miniserii nie mieliśmy jeszcze w tym sezonie.

Klub nawiązał współpracę z psychologiem. Środowy i dzisiejszy wynik to między innymi efekt współpracy? Ta współpraca jest jednorazowa czy na dłuższy okres?– Ciężko powiedzieć, czy to jest głównym powodem tych dwóch zwycięstw, aczkolwiek na pewno jest to fajne doświadczenie. Pan psycholog każdemu z nas w czymś pomógł. Nie wiem, czy to jednorazowa współpraca. Trzeba by zapytać władze klubu albo trenera.

Są sporty, w których psycholog stale współpracuje ze sportowcami. Czy to przyjęłoby się w siatkówce?

– Jeżeli to by pomogło, a wydaje mi się, że może, to jak najbardziej byłoby to przydatne. Przede wszystkim kiedy drużyna ma jakiś kryzys, to taki psycholog może pomóc.

Mecze rozgrywacie raz w Gdańsku, raz w Sopocie. Odczuwacie dyskomfort związany z ciągłymi przenosinami?

– Teraz jesteśmy trochę tak jakby bez własnej hali, bo cały czas gramy gdzieś indziej. Ciężko powiedzieć, czy to ma wpływ, bo na razie wygrywamy. Czujemy się trochę jakby na wyjeździe, jeżeli chodzi o obiekty, ale publika jest nasza i ona powoduje, że gramy u siebie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved