Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana wyszkowskiego zespołu

I liga M: Pewna wygrana wyszkowskiego zespołu

W meczu 16. kolejki I ligi Camper Wyszków podejmował we własnej hali zespół AZS-u AGH 100RK Kraków. Niespodzianki nie było, wyszkowianie pokonali akademików z Krakowa 3:0 i utrzymali trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Przed spotkaniem podopieczni Wojciecha Kaszy zapowiadali, że powalczą o zwycięstwo w Wyszkowie. Przyjechali jednak do miasta nad Bugiem osłabieni, w drodze na mecz, podczas treningu w Skarżysku-Kamiennej, kontuzji doznał bowiem Krzysztof Ferek. Uraz ten wykluczył atakującego AZS-u z meczu. Camper po wygranej w Ostrołęce chciał pójść za ciosem i zbliżyć się do czołowej dwójki.

Pierwszego seta od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze, a konkretnie Bartosz Zrajkowski. Dzięki jego zagrywce już na samym początku Camper objął prowadzenie 3:0. Natychmiast o przerwę poprosił szkoleniowiec ekipy z Krakowa. Podziałało to mobilizująco na jego zawodników, którzy zabrali się za odrabianie strat. Na pierwszej przerwie technicznej Camper prowadził 8:6. Chwilę później był już remis po 8, kiedy zablokowany został Tomasz Rutecki. Kolejne akcje toczyły się pod znakiem gry punkt za punkt. Podczas drugiej przerwy technicznej Camper miał jedno oczko przewagi. Po chwili gospodarze powiększyli prowadzenie, kiedy to Dariusz Szulik pojedynczym blokiem powstrzymał Konrada Muchę (17:15). W końcówce siatkarze z Krakowa zaczęli popełniać sporo niewymuszonych błędów i Camper utrzymał prowadzenie do końca seta.

Druga odsłona rozpoczęła się od zaciętej wymiany ciosów. Camper wyszedł na chwilowe prowadzenie za sprawą asa serwisowego Dariusza Szulika (7:5), jednak gospodarze z tej przewagi nie cieszyli się zbyt długo. Taka wyrównana gra utrzymywała się do stanu 9:9, potem do głosu doszli wyszkowianie. Atak Jakuba Urbanowicza zwiększył przewagę podopiecznych Jana Sucha do dwóch punktów (14:12). W dalszym etapie seta wyszkowianie dobrze grali blokiem, skutecznie powstrzymując ataki przyjezdnych. Blok na Grzegorzu Szumielewiczu dał Camperowi 17. punkt. W kolejnej akcji punktowy blok dołożył Szulik i było już 18:13 dla siatkarzy z Wyszkowa. Siatkarze prowadzeni przez Wojciecha Kaszę byli kompletnie rozbici i nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z zespołem gospodarzy. Gracze z Wyszkowa wygrali drugiego seta 25:18 i prowadzili w meczu  2:0.

Trzecia, jak się okazało najciekawsza, partia spotkania zaczęła się od prowadzenia zespołu AZS-u AGH. Michał Dzierwa sprytnie zaatakował po bloku, co pozwoliło akademikom z Krakowa zejść na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:5. Krakowianie zaczęli jednak tracić wypracowaną wcześniej przewagę. Gdy w aut uderzył Łaba, o czas musiał poprosić trener Kasza. Wtedy AZS AGH prowadził jeszcze 9:8, jednak błędów nie było mniej. Mnożyły się one w szeregach zespołu ze stolicy Małopolski. Kiedy Dzierwa pomylił się w ataku, Camper prowadził 16:13, a chwilę później kolejne oczko dorzucił Urbanowicz. Kiedy w następnej akcji asa serwisowego posłał Sebastian Wójcik, kibice pomyśleli, że już nic nie może powstrzymać ich ulubieńców w drodze do wygranej. W tym przekonaniu utwierdził ich Patryk Akala, który posłał piłkę z zagrywki poza pole gry. Krakowian do walki poderwał Micha Dzierwa, który ostrzeliwał zagrywką przyjmujących Campera. Z wyniku 23:17 dla siatkarzy z Wyszkowa zrobiło się tylko 23:22. Krakowianie mieli w górze piłkę na remis, ale jej nie wykorzystali. Camper po chwili przestoju zmobilizował się i ostatecznie wygrał po emocjonującej końcówce 25:23. MVP spotkania wybrano Waldemara Świrydowicza.

Camper Wyszków – AZS AGH 100RK Kraków 3:0
(25:21.25:18,25:23)

Camper: Zrajkowski (2), Kaczorowski (1), Wójcik (10), Rutecki (14), Szulik (8), Świrydowicz (10), Stańczak (libero) oraz Woroniecki, Główczyński, Urbanowicz (6) i Zalewski
AZS AGH 100RK Kraków: Akala (5), Kosiek, Mucha (3), Łaba (12), Dzierwa (13), Szumielewicz (3), Dembiec (libero) oraz Smolarczyk (2), Obuchowicz (1) i Szałański (1)