Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

I liga M: Pekpol Ostrołęka bez szans w Będzinie

fot. archiwum

W ramach 16. kolejki I ligi mężczyzn MKS Banimex Będzin na własnej hali gładko pokonał drużynę Energi Pekpol Ostrołęka. Gospodarze tryumfowali do 22, 19 i 18, zapisując tym samym trzy niezwykle cenne oczka w ligowej tabeli.

Już początek spotkania przebiegał zdecydowanie po myśli będzinian. Skuteczna gra Mariusza Gacy i as serwisowy Tomasza Tomczyka pozwoliły gospodarzom wyjść na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Wtedy też o czas poprosił trener przyjezdnych, Andrzej Dudziec. Zaraz po nim ostrołęczanie za zasługą Łukasza Owczarza zdobyli kilka cennych oczek, jednakże faworyci tego spotkania wciąż utrzymywali bezpieczną przewagę punktową (8:4). Goście nie potrafili zbliżyć się do rywala, który z łatwością powiększał swoje prowadzenie (18:10). Ze świetnej strony pokazał się środkowy gospodarzy Adrian Hunek. Przyjezdni szybko nabrali jednak wiatru w żagle i efektownie starali się zbliżyć się do przeciwnika, raz po raz atakując ze skrzydeł. Tuż po obronionych trzech piłkach setowych trener Damian Dacewicz poprosił o czas dla swojego zespołu, co przyniosło należyty skutek – drużyna Banimexu wygrała pierwszą partię 25:22.

Drugi set rozpoczęła wyrównana gra obu zespołów. Po stronie ostrołęczan na parkiecie pojawili się Kamil Obrębski i Grzegorz Białek. Ekipy walczyły punkt za punkt, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Dopiero po szczelnym bloku Gacy i Tomczyka gospodarze schodzili na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 8:5. Przewagi nie utrzymali jednak zbyt długo. Przyjezdni nie poddawali się i skutecznymi atakami Karola Szczygielskiego ze środka oraz Artura Jacyszyna ze skrzydeł nie pozwalali odskoczyć gospodarzom. Do stanu 12:12 kibice byli świadkami zaciętego pojedynku. Świetna dyspozycja Michała Żuka oraz Hunka pozwoliła gospodarzom na ponowne budowanie przewagi 17:13. Zmusiło to trenera Pekpolu do poproszenia o czas dla swojego zespołu. Nie zdało się to jednak na wiele, ponieważ zawodnicy będzińskiego MKSu byli już nie do zatrzymania. W końcówce partii po obu stronach boiska pojawiło się sporo błędów własnych. Ostatecznie set ten zakończył się wynikiem 25:19.

Trzecia, a zarazem ostatnia partia spotkania to zdecydowana dominacja podopiecznych Damiana Dacewicza. Punktowe zagrania Grzegorza Wójtowicza oraz Michała Żuka wyprowadziły gospodarzy na trzypunktową przewagę już w początkowej fazie (4:1). Ostrołęczanom jedynie raz udało się dogonić rywala doprowadzając do wyrównania (9:9). Stało się tak za sprawą skutecznej gry blokiem oraz atakom ze środka Szczygielskiego. Będzinianie nie pozwolili jednak rywalom na więcej i od tego momentu sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Pomogli im w tym także przeciwnicy, oddając cenne punkty poprzez popełnianie błędów własnych. Ataki ze środka Hunka sprawiły, iż na tablicy wyników widniał rezultat 22:16. Mecz szczelnym blokiem zakończył Wójtowicz (25:18).MVP spotkania został Adrian Hunek, który przekazał statuetkę dla najlepszego zawodnika na licytacje, z której dochód zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

MKS Banimex Będzin – Energa Pekpol Ostrołęka 3:0
(25:22, 25:19, 25:18)

Składy zespółów:
Banimex: Stelmach, Tomczyk, Żuk, Wójtowicz, Gaca, Hunek, Mierzejewski (libero) oraz Oczko, Król, Urbanowicz, Wołosz i Warda
Pekpol: Pietkiewicz, Owczarz, Kowalczyk, Szczygielski, Jacyszyn, Krzywiecki, Mihułka (libero) oraz Obrębski, Wierzbicki, Przybylski, Białek i Boruch

Zobacz również:
Wyniki 16. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved