Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > G. Muagututia: Póki wychodzi mi przyjęcie, czuję się dobrze na boisku

G. Muagututia: Póki wychodzi mi przyjęcie, czuję się dobrze na boisku

fot. Cezary Makarewicz

Nowy przyjmujący Transferu Bydgoszcz zagrał całe spotkanie z obrońcą tytułu mistrzowskiego. - Jestem w Polsce, w jednej z najlepszych lig i bardzo mnie to ekscytuje, muszę dać z siebie wszystko - powiedział Garrett Muagututia.

W pierwszym secie i na początku drugiego graliście jak równy z równym z mistrzem kraju. Co zdecydowało o tym, że później to Resovia rozdawała karty w tym spotkaniu?

Garrett Muagututia:Patrząc na to z mojej perspektywy, w pierwszym secie nieco szarpałem przyjęciem, ale radziłem sobie dość dobrze w ataku. Zazwyczaj jest odwrotnie, ponieważ jestem przyjmującym ustawionym bardziej defensywnie. Z czasem udało mi się poprawić przyjęcie, ale dostawałem mniej piłek w ataku. Jeśli chodzi o grę w bloku, to radziłem sobie fatalnie, jednak to jest sport zespołowy, ja starałem się pomóc swoją grą. Nie do końca wiem co zadecydowało o tej porażce, ale póki wychodzi mi przyjęcie, czuję się dobrze na boisku.

W dzisiejszym meczu było wiele przerw związanych z prośbami o challenge i zamieszaniem z wynikiem. Czy utrudniło to utrzymanie koncentracji na boisku?Tak, pod koniec spotkania to zamieszanie trochę utrudniło skupienie się na grze, ale taki jest ten sport, musisz znaleźć sposób na to, żeby mimo wszystko cały czas być rozgrzanym, skoncentrowanym i na 100% gotowym do gry.

Co się tak właściwie stało, że pojawiłeś się w Bydgoszczy w połowie sezonu?

– Pierwszą część sezonu spędziłem w Turcji, w klubie z Izmiru, który mi nie odpowiadał. Z tego powodu poprosiłem o możliwość opuszczenia go, a mój agent zaczął rozmowy z klubem z Bydgoszczy. O to, czy chciałbym zagrać tutaj, jako pierwszy zapytał mnie Carson Clark, który jest moim przyjacielem, mój menadżer porozmawiał z zarządem, okazało się, że są zainteresowani pozyskaniem mnie, więc pojawiłem się tutaj.

Co wiedziałeś o Transferze Bydgoszcz przed przybyciem do Polski?

– Szczerze – nic (śmiech). Słyszałem od Carsona, że w zeszłym sezonie klub z Bydgoszczy radził sobie świetnie, ale w tym roku nie wygląda to dobrze. Wykorzystałem swoją szansę na podpisanie kontraktu tutaj, bo zawsze słyszałem same świetne opinie o siatkówce w Polsce, więc zawsze chciałem zagrać tutaj, ale nie miałem takiej możliwości. Teraz, kiedy już tutaj przyjechałem, jestem wręcz oczarowany. Wszyscy w zespole są wspaniali, to naprawdę mili ludzie.

Zagrałeś dwa spotkania, pierwsze z beniaminkiem, drugie z obrońcą tytułu mistrzowskiego. Co sądzisz o poziomie PlusLigi?

Jest bardzo dobry. Kiedy zaczynałem swoją przygodę z profesjonalną siatkówką, grałem w lidze o niskim poziomie. Z każdym rokiem grałem w coraz lepszych zespołach i z coraz lepszymi przeciwnikami. Teraz jestem w Polsce, w jednej z najlepszych lig i bardzo mnie to ekscytuje, muszę dać z siebie wszystko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved