Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Earvin N’Gapeth zerwal kontrakt z Kuzbassem Kiemierowo

Earvin N’Gapeth zerwal kontrakt z Kuzbassem Kiemierowo

fot. archiwum

22-letni Francuz nie wrócił do Rosji po turnieju kwalifikacyjnym, w którym reprezentacja Francji wzięła udział. Przyjmujący les bleus rozgrywał mecze z kadrą w Paryżu, po których nie przyjechał do Rosji na mecz siódmej kolejki z Gubernią.

Earvin jest synem trenera Kuzbassu KiemierowoErica N’Gapetha, który nie mógł znaleźć słów na zachowanie syna. – Earvin postanowił zerwać kontrakt. Opuścił klub, mimo że był najważniejszym zawodnikiem nowej drużyny, tej, którą sami tworzymy. Ani ja, ani drużyna nie akceptujemy i nie rozumiemy tej decyzji. Nasz główny sponsor milczy na razie na ten temat. O tym, że nie wróci, dowiedziałem się godzinę przed naszymi zajęciami. Kiedy jechał do Francji, nawet mi nie powiedział, że tak postąpi – powiedział Eric N’Gapeth.

Za decyzją N’Gapetha stoją podobno problemy osobiste – jego córka ciągle choruje, między innymi z powodu rozłąki z ojcem. Żona francuskiego siatkarza również nie chce, aby N’Gapeth wrócił do Rosji. Zawodnik zostanie ukarany karą finansową równą połowie jego kontraktu – tak bowiem zapisano w kontrakcie w przypadku jednostronnego zerwania umowy. W przeciwnym razie władze klubu mogą starać się o dyskwalifikację zawodnika na półtora sezonu. N’Gapeth przeszedł do Kuzbassu Kiemierowo latem 2013 roku. Francuz rozegrał w rosyjskim klubie sześć meczów.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved