Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Faworyci zwyciężali za 3 punkty

Brazylia K: Faworyci zwyciężali za 3 punkty

fot. archiwum

W 14. kolejce spotkań w brazylijskiej Superlidze kobiet żaden z meczów nie zakończył się podziałem punktów, a co więcej tylko w jednym pojedynku rozegrano cztery sety. Ligowi potentaci - Unilever, Molico/Nestle i Amil zgodnie wygrali swoje mecze.

Po porażce w hitowym starciu z Molico/Nestle siatkarki Unileveru Rio de Janeiro zmierzyły się z zajmującą 11. miejsce Uniarą/AFAV. Zawodniczki prowadzone przez Bernardo Rezende nie miały większych problemów z pokonaniem niżej notowanych rywalek i pewnie sięgnęły po 3 punkty. Najrówniejsza walka miała miejsce w premierowej partii, w której przyjezdne zdobyły 17 punktów. Duże różnice punktowe w kolejnych partiach wynikały głównie z tego, iż Uniara popełniała ogromną ilość błędów własnych, które zdecydowanie obniżyły poziom widowiska. Bernardinho w tym pojedynku dał odpocząć jednej ze swych gwiazd – Brankicy Mihailović, która na boisku pojawiła się jedynie w trzecim secie. – W tym meczu musiałyśmy zdobyć komplet punktów i tak się stało. To, co zwróciło moją uwagę, to duża ilość błędów, która przytrafiła się także nam. To jest jeden z naszych największych mankamentów. Mam jednak nadzieję, że rozwiniemy się jako zespół i wszystko pójdzie w dobrą stronę – powiedziała zawodniczka Unileveru, Sarah Pavan.

Unilever Rio de Janeiro – Uniara/AFAV 3:0
(21:17, 21:15, 21:13)

Składy zespołów:
Unilever: Gabi Braga (6), Pavan (10), Regiane (7), Juciely (6), Helia Souza, Ana Carolina (6), Fabi (libero) oraz Mihailović (3), Ratze (1), Valeskinha, Bruna (1) i Amanda (1)
Uniara: Marcia (8), Solange (8), Ana Paula, Heloiza (3), Angelica (5), Naiara (6), Elaine (libero) oraz Talita, Yslany (1), Tome (4) i Sylvia
Liderki tabeli, Molico/Nestlé Osasco, udały się do São Luiz, by zagrać z ostatnim w tabeli Maranhão Vôlei/Cemar. Faworytki nie zawiodły i rozprawiły się z podopiecznymi Jailsona Andrade w trzech setach. Przyjezdne popełniały mało błędów własnych, a poza tym świetnie spisywały się w ataku (niemal 50% skuteczności) i dużo korzystniej zaprezentowały się w bloku. Oprócz liderki w osobie Thaisy Menezes dobrą dyspozycję zasygnalizowała także Caterina Bosetti, która spotkanie zakończyła z dziewięcioma oczkami na koncie i 46-procentową skutecznością ataku.

Maranhão Vôlei/Cemar – Molico/Nestlé Osasco 0:3
(17:21, 12:21, 15:21)

Składy zespołów:
Cemar: Nikolle (11), Elizabeth (3), Daniele (4), Franciele (1), Edneia (1), Castiglione (1), Alice (libero) oraz Adriani (2), Amanda (1), Jessica (3) i Thayna (1)
Molico: Adenizia (6), Thaisa Menezes (10), C. Bosetti (9), Gabi Souza (5), Sheilla Castro (8), Fabiola (4), Camila Brait (libero) oraz Marjorie (1)


Amil Campinas, który aktualnie plasuje się na drugiej lokacie w ligowej tabeli, podejmował dziesiąty São Bernardo Vôlei. Tak jak w pojedynkach Molico i Unileveru, faworytki wywiązały się ze swojego zadania celująco. Podopieczne Ze Roberto od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowały boiskowe wydarzenia i ani przez chwilę nie dały rozwinąć skrzydeł przyjezdnym. Dużym problemem zespołu z São Bernardo był atak. Tym elementem zawodniczki Marcelo Loureny zdobyły zaledwie 15 punktów, co dało im jedynie 17 procent skuteczności. Dla porównania rywalki skończyły 34 z 76 piłek i ich efektywność w tym elemencie była ponad dwukrotnie wyższa. Jak zwykle dobre zawody rozegrała Tandara Caixeta, którą tym razem dzielnie wspierała Kristin Hildebrand oraz Caroline Gattaz.

Amil Campinas – São Bernardo Vôlei 3:0
(21:12, 21:14, 21:13)

Składy zespołów:
Amil: Walewska (7), Gattaz (9), Hildebrand (9), Tandara Caixeta (9), Priscila (1), Natalia Pereira (7), Michele (libero) oraz Angelica (3), Rosamaria, Rosane i Stephany
São Bernardo: Elis (6), Mariana (4), Sonia (9), Giovanna (2), Daniela (2), Katia, Killara (libero) oraz Fernanda (libero), Samera i Sabrina


W Vila Leopoldina goniące ligową czołówkę siatkarki Sesi-SP São Paulo mierzyły się z sąsiadkami w tabeli – São Cristovão Saude/São Caetano. Mecz zapowiadał się na niezwykle równe i zacięte widowisko, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Gospodynie od pierwszego gwizdka sędziego pokazały, że aktualnie zajmowane przez nie miejsce bardzo im się nie podoba i chcą jak najszybciej dotrzeć do czuba tabeli. Świetny mecz rozegrała Fabiana Claudino oraz Ivna – obie reprezentantki Sesi-SP zakończyły rywalizację z dorobkiem co najmniej dziesięciu oczek. To na barkach tej dwójki Dani Lins oparła siłę ataku, a Hairton Oliveira i jego podopieczne w żadnym z trzech setów nie były w stanie się im skutecznie przeciwstawić. – Pierwsza runda nie była w naszym wykonaniu szczególnie udana. 2014 roku to nowy start i nowe życie. Teraz liczy się dla nas tylko walka o tytuł – przyznała rozgrywająca Sesi, Dani Lins.

Sesi-SP São Paulo – São Cristovão Saude/São Caetano 3:0
(21:13, 21:14, 21:17)

Składy zespołów:
Sesi-SP: Fabiana (10), Dani Lins (1), Priscila Daroit (4), Ivna (12), Dayse (6), Correa (8), Suelen (libero) oraz Suelle Suelle (4) i Barbara
Saude: Thais (12), Roberta (2), Mara (3), Sabrina (2), Silvana (4), Diana (1), Larroza (libero) oraz Carolina, Ana Paula (1), Danielle (4) i Flavia (1)


Zajmujący wysokie miejsce Banana Boat/Praia Clube w 14. kolejce spotkań mierzył się z przedostatnim Rio do Sul/Equibrasil. Zespół z Uberlandii rozpoczął pojedynek z wysokiego C, pokonując przyjezdne 21:11. W kolejnych odsłonach Natiele Goncalves i jej koleżanki spisywały się nieco lepiej, jednak nie zdołały wygrać choć seta i musiały pogodzić się z porażką. W całym meczu oba zespoły dosyć często punktowały blokiem. Gospodynie zdobyły tym elementem 12 oczek, natomiast goście 9. Bardzo dobrze w tym elemencie spisała się Monique Pavão, która zablokowała ataki rywalek aż czterokrotnie.

Banana Boat/Praia Clube – Rio do Sul/Equibrasil 3:0
(21:11, 21:12, 21:18)

Składy zespołów:
Banana Boat: Natalia (11), Juliana (2), Mayhara (7), Kim Glass (10), Monique Pavão (12), Michele Pavão (6), Tassia (libero) oraz Mariane (1), Camila i Yusleini
Equibrasil: Carla (5), Natiele (10), Cecilia (3), Vanessa (3), Barros (3), Jordane (2), Marcia (libero) oraz Sousa (1), Arianne (4), Melo (3) i Priscila Jesus


Dosyć niespodziewanej porażki doznały siatkarki E.C. Pinheiros, które we własnej hali uległy dołującemu Minas Tenis Clube. Siatkarki prowadzone przez Wagnera Fernandesa z dużymi problemami rozstrzygnęły premierową partię na swoją korzyść, jednak w kolejnych wyraźnie odstawały od rywalek. Szczególnie widoczna była różnica w ataku, w którym przyjezdne wygrały 54 do 40. Lara Filomeno i jej partnerki lepiej zagrały w bloku, jednak było to zbyt mało, by powstrzymać dobrze dysponowane zawodniczki trenera Queirogi.

E.C. Pinheiros – Minas Tenis Clube 1:3
(22:20, 14:21, 15:21, 16:21)

Składy zespołów:
Pinheiros: Filomeno (9), Macris (2), Samara (10), Vivian (5), Andreia (11), Glauciele (7), Leia (libero) oraz Ellen (6), Ananda (1) i Aline (1)
Minas: Carla (17), Gasparini (3), Alana (17), Fernanda (12), Valquiria (4), Lynda (10), Arlene (libero) oraz Maiara (5), Marcella i Lais


Dużych problemów z pokonaniem przed własną publicznością ekipy Barueri nie miał zespół ze stolicy Kraju Kawy – Brasilia Volei. W trzy setowym, aczkolwiek niezwykle ciekawym pojedynku kibice mogli obejrzeć wiele bardzo ciekawych i ładnych zagrań z obu stron. Dużo więcej siły ognia miały jednak gospodynie, w których szeregach świetny mecz rozegrała znana z polskich boisk Erika Coimbra. Popularna Kiki zdobyła dla swojego zespołu 12 punktów i została najlepiej punktującą siatkarką w tym spotkaniu. Oprócz Coimbry ciężar zdobywania kolejnych oczek na swoje barki wzięły dwie inne liderki – Elisangela Oliveira oraz Paula Pequeno. Po przeciwnej stronie siatki jedynie Renatinha prezentowała wysoki poziom przez całą długość meczu, natomiast gra pozostałych zawodniczek Barueri mocno falowała. – Zrobiłyśmy ważny krok w przód. Nie przestałyśmy wierzyć, że w tym sezonie uda nam się coś ugrać. Nasza forma rośnie, a w tym spotkaniu na pewno na kilka pozytywnych słów zasłużył nasz blok – skomentowała Erika Coimbra.

Brasilia Volei – Barueri São Paulo 3:0
(21:16, 21:19, 21:12)

Składy zespołów:
Brasilia: Elisangela (10), Coimbra (12), Pequeno (10), Viviane (6), Adao (2), Scott-Arruda (8), Fonseca (libero) oraz Paulino (1), Juliana i Linda (1)
Barueri: Fernanda (3), Thais (2), Silva (2), Renata (6), Renatinha (10), Sonaly (2), Tavares (libero) oraz Juma, Mariana (7), Saraiva (libero) i Bruna (4)

Zobacz również:
Wyniki 14. kolejki i tabela brazylijskiej Superligi kobiet

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved