Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Kolejne zwycięstwo Trefla Gdańsk

PlusLiga: Kolejne zwycięstwo Trefla Gdańsk

Wydaje się, że gdańszczanie powoli wychodzą z dołka. Po wygranej nad Effectorem Kielce dzisiaj pokonali gładko BBTS Bielsko-Biała 3:0. Praktycznie w żadnym z setów prowadzenie siatkarzy Trefla nie było zagrożone.

Obie drużyny dobrze rozpoczęły mecz, ale to Trefl Gdańsk rozpoczął go od zaliczki w postaci dwupunktowej przewagi (3:1). Wtedy w ataku pomylił się przyjmujący gości Bućko, a na zagrywce Krzysztof Wierzbowski, mimo to gospodarze dalej utrzymywali dwupunktową przewagę (5:3). Z kolei po aucie Gonzaleza gdańszczanie schodzili na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktową przewagą (8:4). Po przerwie na zagrywce dobrze zaprezentował się Fijałek, natomiast w ekipie gdańszczan piłkę w aut posłał Zajder, w związku z czym przewaga Trefla stopniała do dwóch punktów (9:7). Zespół z Gdańska utrzymywał kilkupunktową przewagę nad bielszczanami (13:9), a na drugą przerwę techniczną po punktach zdobytych przez Jarosza i Zajdera Trefl Gdańsk schodził z sześcioma punktami przewagi (16:10). Po przerwie Buniak zdobył punkt atakiem ze środka, a Bućko wygrał walkę na siatce (19:14). Na boisku w ekipie gości pojawił się Akimenka, jego wejście jednak nie pomogło zespołowi nawiązać walki z Treflem. Podopieczni Janusza Bułkowskiego przegrywali siedmioma punktami (23:16), a partię ostatecznie zakończył Krzysztof Wierzbowski (25:17).

Początek drugiej partii to zacięta walka po obu stronach siatki, ale to gospodarze zdobyli pierwsze punkty (3:0), w ekipie z Gdańska szalał natomiast Jakub Jarosz. Reprezentant Polski zdobywał punkty atakiem oraz zagrywką, co pozwoliło Treflowi na odskoczenie od rywala (6:1), a po potrójnym bloku punktowym Trefl zwiększył przewagę do siedmiu punktów (8:1). W ekipie bielszczan punkt zdobył Błoński, jednak gdańszczanie, odpowiadając atakiem ze środka, dalej pozostawali poza zasięgiem (12:3). BBTS zaczął doganiać podopiecznych Radosława Panasa, którzy prowadzili 14:9, a w ekipie gości przypomnieli o sobie Błoński, Gonzalez oraz Vlk. Podopieczni trenera Bułkowskiego zaczęli lepiej prezentować się w bloku i ataku (18:13), ale gra punkt za punkt była korzystna tylko dla jednej ekipy – Trefla (20:14). Po błędach Kokocińskiego i Vlka żółto-czarni prowadzili już 23:15. Drugiego seta zakończył Gonzalez, który posłał piłkę w aut (25:17).

Początek trzeciej odsłony był dla obu ekip wyrównany (2:2). Po ataku Akimenki w antenkę żółto-czarni wyszli na prowadzenie (4:3). Goście jednak nie odpuszczali i cały czas pozostawali w kontakcie z przeciwnikiem (8:7). W ekipie gdańszczan kolejnego asa zanotował Jarosz, wyprowadzając swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (10:7), następnie Akimenka zepsuł zagrywkę, natomiast Jarosz zdobył punkt atakiem (16:12). Zagrywki reprezentanta Polski osłabiły przyjęcie bielszczan i uniemożliwiły im wyprowadzenie akcji. Asem serwisowym w ekipie z Bielska-Białej odpowiedział Kokociński (20:17), jednak Akimenka pomylił się w ataku (24:19), a cały mecz zakończył Gonzalez, posyłając piłkę w aut (25:20).

MVP: Wojciech Żaliński (Trefl Gdańsk)

Lotos Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(25:17, 25:15, 25:20)

Trefl: Żaliński (11), Łomacz (4), Jarosz (14), Gawryszewski (6), Zajder (9), Wierzbowski (8), Rusek (libero) oraz Milczarek

BBTS: Fijałek, Vlk (3), Kalembka (5), Gonzalez (5), Buniak (1), Bućko (3), Swaczyna (libero) oraz Kwasowski (3), Błoński (4), Kokociński (4) i Akimenka (3)