Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Kto będzie górą w hicie kolejki?

ORLEN Liga: Kto będzie górą w hicie kolejki?

fot. archiwum

Pojedynek pomiędzy Atomem Treflem Sopot a Impelem Wrocław zapowiada się najciekawiej ze wszystkich spotkań 14. kolejki ORLEN Ligi. Siatkarki z Wybrzeża, mimo że rozegrały o jeden mecz mniej, mają szansę zrównać się punktami z wrocławiankami.

W niedzielne popołudnie zajmująca obecnie trzecie miejsce drużyna żeńskiej ekstraklasy podejmować będzie wicelidera ORLEN Ligi. Nic więc dziwnego, że konfrontacja między drużynami cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno kibiców, jak i telewizji. Podopieczne Teuna Buijsa będą w tym meczu miały coś do udowodnienia, bowiem sopociankom zupełnie nie wyszedł wyjazd na Dolny Śląsk. Na początku listopada, również w hicie kolejki, mistrzynie Polski uległy wrocławiankom już w trzech setach. Wówczas zacięty przebieg miała jedynie druga odsłona meczu. Dwie pozostałe zakończyły się nadspodziewanie łatwym zwycięstwem Impelu. Od tego czasu minęły jednak dwa miesiące, a oba zespoły, zgodnie z oczekiwaniami, wciąż znajdują się w czołówce ORLEN Ligi. Ewelina Sieczka, przyjmująca siatkarek z Wrocławia, ma świadomość, że w niedzielę łatwo nie będzie, tym bardziej, że na początku roku wciąż kontuzjowana jest Amerykanka Kristen Dozier, a na drobne urazy narzekała Bogumiła Pyziołek. – Mam nadzieję, że dziewczynom uda się wrócić do gry po kontuzjach, tak abyśmy były w pełni sił i w pełnym składzie, bo to jest bardzo ważne w pojedynku z takim przeciwnikiem jak Atom Trefl Sopot – przyznała skrzydłowa Impelu Wrocław.

Pełne respektu przed przeciwnikiem są również mistrzynie Polski. Sopocianki są świadome celów i siły przeciwnika. – Drużyna z Wrocławia jest bardzo mocnym zespołem, z którym wcześniej już przegrałyśmy. Tym bardziej będziemy musiały się bardzo mocno skupić na tym, by jak najlepiej rozwiązać je od strony technicznej i pogubić w ich własnej grze. Po raz kolejny będziemy musiały zastosować mocną zagrywkę, bo ona zawsze w siatkówce układa spotkanie i ułatwia życie. Nigdy nie przystępuję do meczu z jakimkolwiek strachem o to, co się stanie, jeżeli nie wygramy. Szanujemy przeciwnika, wiemy, na co go stać i musimy wykonać swoją robotę bardzo dobrze, żeby z nim wygrać. Jesteśmy tego świadome – zapracujemy na to, żeby punkt za punkt iść do przodu, a wynik jaki będzie, taki będzie. O to przed meczem lepiej się nie martwić – powiedziała w rozmowie ze Strefą Siatkówki kapitan atomówek, Izabela Bełcik.

Warto podkreślić, że oba zespoły udanie rozpoczęły 2014 rok. Podopieczne Teuna Buijsa pewnie w trzech setach wygrały z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała, z kolei Impel nie miał najmniejszych problemów z ograniem Siódemki banku SK Legionovii Legionowo. Siatkarki z Dolnego Śląska poradziły sobie z przeciwnikiem w godzinę z kwadransem. Jakim zaś wynikiem skończy się konfrontacja sopocianek z wrocławiankami, przekonamy się już jutro. Początek meczu o godz. 14:45.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved