Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MOS Wola Warszawa najlepszy na turnieju w Ostrawie

MOS Wola Warszawa najlepszy na turnieju w Ostrawie

fot. archiwum

Dwie ekipy UMKS-u MOS-u Woli Warszawa udały się do czeskiej Ostrawy na XX Międzynarodowy Turniej o "Kryształową Wazę". Z grona 20 zespołów z Czech, Słowacji i Polski najlepsze okazały się juniorki Artura Wójcika.

20 zespołów na 20-lecie turnieju towarzyskiego o „Kryształową Wazę” wystartowało w Ostrawie. W imprezie organizowanej przez miejscowy klub sportowy TJ Ostrawa, w którym na co dzień grają Agnieszka Starzyk, Aleksandra Przepiórka i Karolina Michalkiewicz, udział wzięły siatkarki z Tychów, Płocka i wspomniane dwie drużyny UMKS-u MOS-u Woli Warszawa. W meczach do dwóch wygranych setów najlepsze okazały się juniorki Artura Wójcika, które w drodze po „Kryształową Wazę” nie miały łatwego zadania. Najpierw po zaciętym spotkaniu w tie-breaku na przewagi pokonały reprezentację Czech kadetek, a następnie w finale w równie dramatycznych okolicznościach wygrały z Angelem Prostejov. – Był to bardzo potrzebny i pożyteczny sprawdzian dla naszych zawodniczek przygotowujących się do finałów wojewódzkich na Mazowszu. Dużo grania na wysokim poziomie, zwycięstwa po walce w końcówkach i huśtawka nastrojów zakończona ogromną radością. To na pewno będzie procentować w przyszłości. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół – powiedział na łamach serwisu moswola.pl zadowolony Artur Wójcik.

Na 11. miejscu uplasował się MUKS Płock, dwie pozycje niżej kadetki młodsze UMKS-u MOS-u Woli Warszawa, a na 15. pozycji znalazł się MOSM Tychy. W ręce triumfatorek „Kryształowej Wazy” trafiły również nagrody indywidualne. Za najlepszą libero zawodów uznano Izabellę Szyjkę, a najwartościowszą siatkarką turnieju została Aleksandra Grzeszczak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved