Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły: Kto nie próbuje, ten nie wygrywa

Mariusz Wlazły: Kto nie próbuje, ten nie wygrywa

fot. Cezary Makarewicz

- Tego brakowało nam w poprzednim sezonie. Nie było takiej iskry, która napędzała zespół. Teraz świetnie się uzupełniamy i napędzamy. Oczywiście jest to łatwiejsze, gdy się wygrywa - mówi o grze Skry Bełchatów w tym sezonie Mariusz Wlazły.

W pierwszej rundzie byliście negatywnymi bohaterami sensacji, jaką była porażka z Czarnymi w Radomiu. Przyszedł czas na rewanż.

Mariusz Wlazły: Ja bym tego nie rozpatrywał w kategoriach sensacji. Tam wszystkim się źle gra. Hala jest nietypowa i panuje w niej specyficzna atmosfera. A w spotkaniu z nami Czarni wygrali zasłużenie.

Ale dziś PGE Skra gra dużo lepiej niż na początku sezonu. Pokonanie Czarnych nie powinno więc być problemem.To nie tak. Czarni bardzo dobrze grają od dłuższego czasu, a zwycięstwo z nami nie było tylko pojedynczym wyskokiem. W spotkaniu z nimi trzeba być skoncentrowanym, bo Robert Prygiel stworzył ekipę, która świetnie się uzupełnia.

Muszę zapytać o ocenę najważniejszego wydarzenia ostatnich dni, jakim był występ Aleksy Brdjovicia w podstawowym składzie. Byłem pod wrażeniem tego, jak drużyna go wspierała, nawet kiedy się mylił.

Bez naszego wsparcia z pewnością grałoby mu się ciężej. Aleksa jest bardzo fajnym człowiekiem, a przy naszym niewielkim wsparciu spokojnie sobie radzi. Bo to nie jest tak, że on nie potrafi rozgrywać. Z jego warunkami fizycznymi [204 cm wzrostu – przyp. red.] i mentalnością ma szansę zrobić naprawdę wielką karierę. W naszej drużynie na pewno nie jest, przepraszam za wyrażenie, zapchajdziurą. Błędy popełnia każdy. W czasie meczu nie zawsze się spotykamy, ale on nie boi się powtórzyć akcji, jeśli mu nie wyjdzie. Nawet trudnej. On ma naprawdę wielki talent.

Cały wywiad Jarosława Bińczyka w serwisie lodz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved