Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Niemczyk: Nie chcę być złym prorokiem…

Małgorzata Niemczyk: Nie chcę być złym prorokiem…

fot. archiwum

- Mamy zbudować zespół, a zespołu nie tworzy się z minuty na minutę. Najlepsze zespoły są wtedy, gdy jest podstawowy trzon i do niego dobiera się poszczególne zawodniczki i po kolei wprowadza - mówi Małgorzata Niemczyk, nie tak dawno reprezentantka Polski.

Era „Złotek” minęła już bezpowrotnie. Jeszcze nie tak dawno siatkarki reprezentacji Polski zdobywały dwukrotnie z rzędu złote medale mistrzostw Europy, teraz mają ogromne problemy w meczach ze słabszymi przeciwnikami i nie zdołały zakwalifikować się do turnieju finałowego mistrzostw świata. Przyczyn takiego stanu rzeczy stara się szukać Małgorzata Niemczyk. Skupmy się przede wszystkim na tym, by każda z dziewczyn, i to nie tylko te, które są w reprezentacji, na treningach wykonywała swoją robotę. Jeżeli w tej chwili dziewczyny dalej będą odpuszczać siatkówkę, to nie chcąc być złym prorokiem, przewiduję, że niedługo zaczną się wycofywać sponsorzy z żeńskiej siatkówki. Konsekwencją będzie to, że kolejne pokolenia siatkarek, które będą grały, nie będą mogły zarobić pieniędzy. Zaczną się inne kłopoty, bo zabraknie finansowania tego sportu w należyty sposób – mówi była reprezentantka Polski.

Dziś każdy musi wykonać w klubie na treningu w stu procentach swoją pracę, musi przyspieszyć na sto procent, pobiec za każdą piłką i wykonać każdy atak należycie. Nie da się zagrać meczu na sto procent, jeśli trenujemy tylko na siedemdziesiąt procent, a tak się często dzieje – przyznaje Małgorzata Niemczyk. – Mamy zbudować zespół, a zespołu nie tworzy się z minuty na minutę. Najlepsze zespoły są wtedy, gdy jest podstawowy trzon i do niego dobiera się poszczególne zawodniczki i po kolei wprowadza – dodaje, nawiązując do pospolitego ruszenia, jakie przyjechało do Łodzi. Przed turniejem kwalifikacyjnym nasze siatkarki miały możliwość trenowania ze sobą zaledwie dziewięć dni.

 źródło: inf. własna, Orange Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved