Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jochen Schöps zagra przeciwko reprezentacyjnemu trenerowi

Jochen Schöps zagra przeciwko reprezentacyjnemu trenerowi

fot. Joanna Skólimowska

- Zawsze powtarzam, że powinniśmy się koncentrować na każdym kolejnym spotkaniu, wyciągać odpowiednie wnioski zarówno ze zwycięskich, jak i przegranych meczów oraz szanować wszystkich rywali. To podstawa - mówi atakujący Resovii, Jochen Schöps.

Siatkarze Resovii Rzeszów zagrają dziś mecz ligowy w Bydgoszczy. Transfer poczyna sobie ostatnio bardzo dobrze, a jako jedną z przyczyn tego stanu rzeczy wymienia się nowego trenera. Vital Heynen to znany i uznany w świecie szkoleniowiec. – Można się było spodziewać, że pojawienie się Vitala da impuls zespołowi z Bydgoszczy. To jest bardzo dobry trener, który potrafi wprowadzić do zespołu fajną atmosferę, taką, że wszyscy zawodnicy cieszą się z tego, co robią i potrafią czerpać radość z siatkówki. Tego właśnie potrzebowała ta drużyna – więcej radości z siatkówki. Wiadomo, że jeśli przegrywa się seryjnie mecze, to trudno utrzymać dobry nastrój i cieszyć się z gry. Myślę, że Vital pomógł w tym, że drużyna wróciła na właściwy tor i odzyskała wiarę w siebie. Na pewno przeprowadził mnóstwo szaleńczych analiz, bo z tego słynie – mówi Jochen Schöps, atakujący Resovii, ale również zawodnik reprezentacji Niemiec, prowadzonej przez… Vitala Heynena.

Na pewno będzie to trudne spotkanie. Musimy wziąć pod uwagę, że w trakcie sezonu Transfer dokonał kilku wzmocnień na kluczowych pozycjach. Oprócz Pawła Woickiego i Carsona Clarka do zespołu dołączył nowy przyjmujący, Garret Muagututia. Teraz jest to inna drużyna i dlatego musimy solidnie przygotować się do tego spotkania – mówi przed meczem atakujący rzeszowskiego zespołu. Jochen Schöps rywalizuje o miejsce w podstawowej szóstce mistrzów Polski z Dawidem Konarskim. – Myślę, że Vital liczy na moją grę, ponieważ zna mnie i doskonale przygotowałby swoich zawodników. Decyzję o tym, który z nas zagra w wyjściowym składzie, podejmie jednak trener Kowal. Na pewno Dawid Konarski jest obecnie lepiej zgrany z zespołem i przede wszystkim z rozgrywającym Fabianem Drzyzgą. Z każdym tygodniem będę jednak walczył o odzyskanie miejsca w podstawowym składzie – zapowiada Schöps.

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej w Przeglądzie Sportowymźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved