Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: W Dąbrowie Górniczej o czwarte miejsce w tabeli

ORLEN Liga: W Dąbrowie Górniczej o czwarte miejsce w tabeli

fot. archiwum

Mecz o 4. miejsce w tabeli ORLEN Ligi rozegrają ze sobą ekipy z Dąbrowy Górniczej i Bielska-Białej. Oba zespoły rozpoczęły rok ze zmiennym szczęściem. Dąbrowianki wygrały z Muszynie, bialanki doznały dotkliwej porażki z Atomem Treflem.

Tylko trzy dni przerwy mają zespoły Tauronu Banimexu i BKS-u Aluprofu pomiędzy 13. a 14. kolejką spotkań. Dla obu ekip pojedynek w Zagłębiu będzie miał istotne znaczenie. W przypadku zwycięstwa dąbrowianek podopieczne Nicoli Negro umocnią się na 4. miejscu ORLEN Ligi, jednak siatkarki z Podbeskidzia z pewnością łatwo nie oddadzą pola. Bialanki, które w lidze sąsiadują z Tauronem Banimexem, z pewnością będą chciały zachować dystans do uciekających ekip Chemika, Impelu i Atomu Trefla. – W tym meczu będziemy chcieli pokazać normalną swoją siatkówkę. To, co zdarzyło się w środę z mistrzyniami Polski, puszczamy w niepamięć, ale czas pokaże czy uda nam się ta sztuka – mówi przed spotkaniem w Dąbrowie Górniczej Mirosław Zawieracz. – Mamy naprawdę bardzo napięty terminarz meczów. W najbliższym czasie wychodzi średnio, że gramy co 2,5 dnia. W sobotę pojedynek z Tauronem Banimexem, a na horyzoncie mecze z Ukrainkami i zespołem z Muszyny – dodaje szkoleniowiec zespołu z Bielska-Białej.

W zgoła odmiennych nastrojach są Zagłębianki, które dobrze, bo od zwycięstwa otworzyły 2014 rok. Podopieczne Nicoli Negro w środę z Muszyny przywiozły trzy punkty. – Doceniamy klasę rywala, który kryzys z początku sezonu ma już za sobą. To bardzo groźny zespół, szczególnie gdy gra przed własną publicznością – tłumaczy Mirosław Zawieracz. – Wyciągniemy wnioski ze spotkania z Atomem i postaramy się zaprezentować z jak najlepszej strony – wtóruje trenerowi BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Faworytem meczu z pewnością są gospodynie. W szeregach wicemistrzyń Polski zdołała już się zaaklimatyzować Ozge Cemberci, a zespół z Zagłębia nie przegrał meczu w lidze od grudnia 2013 r. Jak będzie tym razem? Odpowiedź poznamy już w sobotę. Początek spotkania o godzinie 17:00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved