Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Leandro Vissotto wybrał ligę koreańską

Leandro Vissotto wybrał ligę koreańską

fot. archiwum

To, o czym mówiło się od dawna, wreszcie stało się faktem - Leandro Vissotto opuścił RJ Rio de Janeiro. Były siatkarz m.in. Itasu Diatec Trentino i Uralu Ufa wybrał ofertę z zespołu Kepco Suwon, który występuje w koreańskiej ekstraklasie.

Rozpad zespołu mistrzów Brazylii trwa w najlepsze. Po Mauricio Souzie, Thiago Sensie i Bruno Rezende kolejnym zawodnikiem, który ucieka z tonącego okrętu, jest znakomity brazylijski atakujący, Leandro Vissotto. W mediach mówiło się o poważnych ofertach dla tego zawodnika z klubów tureckich i rosyjskich, jednak siatkarz zdecydował się na przeprowadzkę do Korei Południowej, w której będzie bronił barw zespołu Kepco Suwon. Mierzący 212 centymetrów wzrostu atakujący będzie występował w nowym klubie do marca tego roku. – Podjąłem decyzję i odchodzę do zespołu z Korei Południowej. Do Azji mam zamiar udać się w sobotę, a w piątek po raz ostatni będę się widział z moimi dotychczasowymi kolegami klubowymi – powiedział bombardier canarinhos. – Ta sytuacja w pewien sposób złamała mi serce, ponieważ wychowałem się w Rio de Janeiro, od 12. roku życia występowałem już we Flamengo. Wróciłem do kraju po 14 latach i znów muszę wyjeżdżać. Zawsze moim marzeniem było grać w Rio, jednak to marzenie w tym sezonie szybko obróciło się w koszmar – dodał Vissotto.

Dla wielu osób liga koreańska jest dosyć egzotycznym miejscem, jednak coraz więcej zawodników decyduje się na grę właśnie w tym kraju. W jednej z najmocniejszych lig azjatyckich siatkarskie kroki stawiał m.in. Gavin Schmitt, Sean Rooney czy William Priddy. – Sytuacja w klubie stawała się coraz gorsza. To nie przystoi mistrzowi Brazylii, którego barw broni kilku medalistów igrzysk olimpijskich. Teraz udaję się do Korei i tam będę starał pokazać się z najlepszej strony. Skupiam się już na grze w nowym klubie – dodał Leandro Vissotto.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved